Bourse24 Ads 40
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 42
تبلیغ بورس24

سالمین و یک و یک دو برند قدیمی در صنعت مواد غذایی هستند که وضعتی فروش و تحولات سودآوری و قیمتی آن ها در نمودارهای زیر قابل بررسی و ارزیابی ست...

رخدادهای دو سهم غذایی

بورس24 -سیاوش صبور : سالمین و یک و یک دو برند قدیمی در صنعت مواد غذایی هستند که وضعتی فروش و تحولات سودآوری و قیمتی آن ها در نمودارهای زیر قابل بررسی و ارزیابی ست.

در بررسی بنیادی زیر تلاش می شود به شرکت از بالا نگاه شود و از عنوان جزئیات پرهیز گردد بطوریکه تمرکز اصلی علاوه بر محصولات و تنوع آن ها، به شرایط سود و زیان شرکت می باشد و تلاش می شود به واسطه نسبت های مالی، اعم از شرایط قیمتی، سودآوری، نقدینگی و بدهی در قالب چند فاکتور اساسی ریسک و پتانسیل آن برای سهامداران و فعالین بازار مشخص گردد.

مهم ترین نسبت ها در جدول زیر مشاهده می شوند که شامل سه نسبت مهم قیمتی می باشند

نسبت (P/E)،(P/B) و (P/S) به ترتیب ارزش سهم در مقابل سود خالص، ارزش دفتری و مبلغ کل فروش را نشان می دهد که هر چقدر این نسبت ها بالاتر روند، ریسک شرکت ها افزایش خواهد یافت.. همچنین ROA و ROE در جدول قابل مشاهده است که برای شرکت ها عموما هرچه بالاتر باشند عملا ریسک های سودآوری کمتر خواهد شد.

سه فاکتور مهم حاشیه سود برای مقایسه در ذیل آورده شده است که بطور خلاصه هرچقدر حاشیه سود (ناخالص، عملیاتی و خالص) بیشتر باشد عموما بهره وری در شرکت بالاتر است. نباید فراموش کرد که گاها شرکت های در حال توسعه، حاشیه سود کمی دارند اما با تغییرات مناسب در آینده ممکن است با جهش سودآوری همراه گردند لذا مقایسه و تحلیل نسبت ها حائز اهمیت می باشد.

همچنین برای دیگر شرکت فعال در این صنعت می توان نسبت های مالی و متغیرهای بنیادی را به این شرح نشان داد

منبع خبر: سازمان تحلیلی خبری بورس24 - تیم تحلیلی بولتن 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 18
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 20
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 29
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 30
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 46
تبلیغ بورس24