Bourse24 Ads 21
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 35
تبلیغ بورس24

شرمنده ام که وضع پول ملی ما در مقابل دینار وضعیت نامناسبی دارد ارزش پولی ملی را به وضعیتی خواهیم رساند که بعد از دلار و یورو قوی‌ترین پول باشد اگر ایران ما می‌توانست حرف بزند می‌گفت چرا من را عقب‌تر از ترکیه و امارات بردید

محسن رضایی: تلاش می‌کنم FATF تصویب شود

بورس24 : محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شبکه جام جم برای ایرانیان خارج از کشور صحبت کرد.

محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در شبکه جام جم در صحبت با ایرانیان خارج از کشور گفت: هیچ کس به اندازه من جنگ را ندیده و نمی‌فهمد. من با چشم‌های خودم آوارگی‌های زیادی را در جنگ دیدم. کشته شدن‌های بسیاری را دیدم و آوارگی‌های زیادی را دیده ام لذا به دنبال صلح و امنیت در منطقه هستم.

رضایی با بیان اینکه نمی‌خواهیم حتی گلوله‌ای نه تنها در ایران بلکه در منطقه شلیک شود، اظهار کرد: ایران سرمایه‌ بسیار بزرگی است به همین دلیل می‌خواهم امنیت را افزایش و بازدارندگی را بیشتر کنم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: جنگی وجود دارد به نام جنگ با مافیا‌های اقتصادی، مافیای فولاد و خودرو، قاچاقچیان و کسانی که با مواد مخدر جوانان ما را به تباهی می‌کشانند که در مقابله با آنها جدی هستیم.

رضایی ادامه داد: اقتصاد ایران باید سالم باشد و مبارزه با مفسدین بزرگ را شروع خواهیم کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیح داد: امروز اختلافاتی در عربستان، منطقه قفقاز و افغانستان وجود دارد که برای حل آنها کمک می‌کنیم تا امنیت خود ما هم حفظ شود. امیدواریم صلح و امنیت در منطقه و جهان ایجاد شود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در ادامه با اشاره به اینکه از ایرانیان خارج از کشور تقاضا داریم که به کمک ما بیایند، گفت: می‌خواهم در دولت خود به ویژه در حوزه اقتصادی تحول ایجاد کنم.

ایرانیان خارج از کشور موسسات لابی گری درست کنند

رضایی خطاب به ایرانیان خارج از کشور گفت: شما سرمایه‌های بسیار زیادی دارید، هم سرمایه و هم دانش و فناوری؛ شما اگر وارد کشور شوید من حمایت از شما را تضمین می‌کنم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: ما به لابی گری نیاز داریم، زیرا چهره بدی از ایران در خارج از کشور نشان داده شده است. ایرانیان خارج از کشور می‌توانند موسسات لابی گری درست کنند من به آنها اطلاعات می‌دهم تا بتوانند به سوالات مردم سایر کشور‌ها در موسسات لابی گری پاسخ دهند و روشنگری کنند تا رابطه بهتری بین ما و سایر کشور‌ها به وجود بیاید.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ما به دنبال به وجود آوردن دیپلماسی اقتصادی هستیم، اظهار کرد: سرمایه گذاران ایرانی را باید تشویق کنیم که در کشورمان سرمایه گذاری کنند.

رضایی با بیان اینکه ایرانیان خارج نشین در دیپلماسی عمومی به ما کمک کنند، افزود: اگر ایرانیان خارج از کشور در تولید انرژی های خورشیدی، بادی و ... وارد شوند قول می دهم از آنها حمایت کنم.

وی با بیان اینکه در ایران پیشرفت علمی خیلی خوبی داریم، گفت: دلیلی ندارد دیپلماسی علمی را با دانشگاه های خارج از کشور برقرار نکنیم. ایرانیان خارج از کشور بهترین امکان برای ما هستند که دیپلماسی علمی و دانشگاهی را با دانشگاه های خارج از کشور برقرار کنند.

رضایی ادامه داد: باید سرمایه سرگردان و بورس را به سمت سرمایه گذاری هدایت کنیم که برای این امر باید تولید ایران پر از جاذبه و سود دهی باشد. ایجاد جاذبه در تولید ملی اولین برنامه من خواهد بود، دوم اصلاح رابطه بورس، بانک و بیمه است که مثل سه جزیره جدا از هم کار می‌کنند. خون رسانی و تغذیه اندام های اقتصادی ایران ناکارآمد است زیرا با هم ارتباطی ندارند.

رضایی در ادامه بیان کرد: اگر صادرات را در کشور توسعه ندهیم بازدهی اقتصادی کشورمان بالا نمی‌رود و نقدینگی به جای اینکه به سمت تولید برود به سمت رانت و لابی گری می‌رود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: پرونده FATF در مجمع تشخیص مصلحت نظام باز است. اگر در انتخابات پیروز شوم خیلی جدی به ابهامات و سوالات در دبیرخانه FATF پاسخ خواهم داد. ۳۹ اقدام برای تصویب آن را انجام داده ایم و دبیرخانه فقط ۱۲ تا ۱۳ مورد آن را قبول کرده است. اگر بخواهیم منتظر بمانیم که سایر این اقدامات تصویب شود شاید با دیپلماسی که دولت ما دارد ۵ تا ۶ سال دیگر هم تصویب آن طول بکشد.

رضایی افزود: من تضمین‌های لازم را می‌گیرم و تلاش می‌کنم تا FATF تصویب شود.

فرمانده سپاه پاسداران در دوران دفاع مقدس بیان کرد: برجام سیاست خارجی جمهوری اسلامی است. باید به سرعت تحریم‌ها برداشته شود و به مسیری که با ایران در پیش داشتند باید برگردند.

دیپلماسی ایران را از حالت کاغذی خارج می‌کنم

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر غرب بخواهد بخشی از تحریم‌های ناشی از برجام را برندارد، مسئله‌ ابهام آمیز می‌شود که باید آن را حل کنیم. قول می‌دهم ایران از دیپلماسی کاغذی خارج شود و آمریکا وقتی ببیند این چنین دولتی تشکیل داده ایم، مردم خواهند دید که آنها چطور کوتاه خواهند آمد. آمریکا با روی کار آمدن این دولت راه منطقی را در پیش خواهد گرفت.

رضایی اظهار کرد: آمریکا دولتی که من تشکیل بدهم را می‌شناسد و می‌داند اگر حرف بزنیم آن را عملیاتی می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه تقویت ارزش پول ملی حیثیت ما است، بیان کرد: من شرمنده ام که وضع پول ملی ما در مقابل دلار و یورو که هیچ در مقابل دینار و ریال منطقه هم وضعیت نامناسبی دارد.

رضایی افزود: شان ما مورد تهدید قرار گرفته و نه تنها مردم ما شاد نیستند ایران هم ناراحت است. چرا ایران ناراحت است؟ اگر ایران ما می‌توانست حرف بزند می‌گفت چرا من را عقب‌تر از ترکیه و امارات بردید. ارزش پولی ملی را به وضعیتی خواهیم رساند که بعد از دلار و یورو قوی‌ترین پول باشد.

سال ۹۲ نتیجه کلید روحانی را پیش بینی کردم

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه رساله دکتری من درباره پول و سرمایه بود و با نمره ۱۹ قبول شدم، اضافه کرد: من در سال ۹۲ بدون اینکه کسی بفهمد در آینده چه چیزی اتفاق خواهد افتاد یک هزار تومانی را در مقابل کلید یکی از آقایان بلند کردم و به مردم گفتم که پول ملی ما در خطر است. بالا بردن ارزش پول ملی را وظیفه خود می‌دانم و دولت من ارزش پول ملی را تثبیت خواهد کرد.

رضایی در پایان گفت: باید اجازه بدهیم ایرانیان خارج از کشور حرف بزنند و حتی ما را نقد کنند. هر گونه تعامل و گفتگوی صادقانه‌ در جامعه ما شکل بگیرد پیوند و همبستگی ما را بیشتر می‌کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

منبع خبر: سازمان تحلیلی - خبری بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 20
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 22
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 24
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 29
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 30
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 34
تبلیغ بورس24