Bourse24 Ads 236

Bourse24 Ads 242

در نمودار تعدیل شده آسان پرداخت پرشین با نماد معاملاتی آپ رفتار قیمت را از بدو عرضه اولیه تاکنون بررسی کردیم. سهم از مهر ماه سال 95 وارد بازار شد. با احتساب افزایش سرمایه های احتمالی و سود تقسیمی ، قیمت سهم در زمان عرضه 180 تومان بود که در کمتر از 4 سال ارزش سهم به 2050 تومان رسید. بدین ترتیب بازدهی 1038 درصدی تا تیر ماه سال 99 برای سهامدارانی که در عرضه اولیه سهم شرکت کرده بودند رقم خورد! از آن تاریخ سهم وارد روند اصلاحی شده و داخل دو خط متراکم در حال نوسان است. ساختار این ...

تکنیکال آسان پرداخت پرشین ؛ یک down قبل از up اساسی...

در نمودار تعدیل شده آسان پرداخت پرشین با نماد معاملاتی آپ رفتار قیمت را از بدو عرضه اولیه تاکنون بررسی کردیم. سهم از مهر ماه سال 95 وارد بازار شد. با احتساب افزایش سرمایه های احتمالی و سود تقسیمی ، قیمت سهم در زمان عرضه 180 تومان بود که در کمتر از 4 سال ارزش سهم به 2050 تومان رسید. بدین ترتیب بازدهی 1038 درصدی تا تیر ماه سال 99 برای سهامدارانی که در عرضه اولیه سهم شرکت کرده بودند رقم خورد! از آن تاریخ سهم وارد روند اصلاحی شده و داخل دو خط متراکم در حال نوسان است. ساختار این دو خط تداعی کننده الگوی اصلاحی Wedage می باشد. در حالی که در بعد قیمت سهم هنوز 50 درصد از مسیر پیموده شده را اصلاح نکرده ، در بعد زمان اواخر بهمن ماه سال جاری سهم 100 درصد ظرفیت زمانی خود را پر می کند. در حال حاضر سهم حوالی 700 تومان نوسان می کند. تراز 50 درصد فیبوناچی اصلاحی روی 610 تومان قرار دارد و تراز 61.8 درصد اصلاحی در محدوده 490 تومان قرار گرفته است.

1

در نمودار دوم صرفا قسمت اصلاحی را بررسی داشتیم و رفتار قیمت را با اندیکاتور MACD مقایسه کردیم. قیمت هر بار کف جدید می سازد ، پایین تر از کف قبلی می باشد ، اما در اندیکاتور MACD کف های جدید بالاتر از کف قبلی تشکیل می شوند که نشان دهنده شکل گیری واگرایی مثبت در نمودار سهم می باشد. مسیر آینده حرکت قیمت و اندیکاتور را با خط چین نشان دادیم. به نظر می رسد با برخورد به این محدوده حمایتی یک واگرایی قوی خواهیم داشت که می تواند موجب جامپ پرقدرت قیمت سهم شود.

2

در نمودار سوم رفتار نموداری سهم را از دریچه تئوری امواج الیوت بررسی کردیم. سهم از بدو عرضه و از حوالی 180 تومان در قالب یک سه تایی ABC با ساختار زیگزاگ شروع به رشد کرده است. کل این موج را می توان با لیبل A نامگذاری کرد. در ادامه کل گام بعدی را می توان یک اصلاح 5 موجی که امواج آن با هم اورلپ دارند با نمادهای ABCDE لیبل گذاری کرد. هم اکنون در شاخه E از این اصلاح قرار داریم. معمولا برای پایان موج E نمی توان عدد دقیقی متصور بود با این حال بیشترین میزانی که سهم می تواند اصلاح کند تا الگو تکمیل شود حوالی 500 تومان می باشد.

3

در پایان اگر بخواهیم جمع بندی کنیم ، باید گفت برای گام حرکتی بزرگ به نظر همچنان به زمان نیاز داریم. معمولا یک گام اصلاحی در مدت زمان بیشتری از گام حرکتی قبلی خود مسیر کمتری را می پیماید. برای پر شدن ظرفیت زمانی اصلاح فعلی به نظر سهم باید تا اواخر بهمن ماه سال جاری حرکات نوسانی داشته باشد. در بعد قیمتی هم دو سطح کلیدی و مناسب داریم. یک حوالی 600 - 610 تومان است و دومی که از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است محدوده 490 تومان است که با توجه به اختلاف معنادار قیمت تابلو با آن این احتمال وجود دارد که ارزش سهم به آن نرسد. پیشنهاد می شود از اواخر پاییز سهم را در واچ لیست خود قرار دهید. خرید پله ای از محدوده 600 تومان می تواند گزینه کم ریسکی باشد. با شروع حرکت اصلی و بزرگ سهم اولین مقاومت قیمت محدوده 1000 تومان خواهد بود که سقف الگوی شناسایی شده Wedage می باشد. اگر قیمت بخواهد حرکت متناظر با حرکت سال 95 تا 99 داشته باشد ، قیمت سهم می تواند تا تراز 100 درصد فیبوناچی APP یعنی محدوده 5500 - 5600 تومان رشد کند. طبیعتا این عدد در کوتاه مدت در دسترس نخواهد بود و برای رسیدن به این قیمت حداقل نیاز به یک بازه زمانی 4 ساله داریم.

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


Bourse24 Ads 240


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 143
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 188
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 208
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24