Bourse24 Ads 101
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 103
تبلیغ بورس24

مهر: یکی از واحدهای گوگردسازی پالایشگاه هاشمی ‌نژاد در حین تعمیرات اساسی دچار حادثه شد.

هم زمان با انجام تعمیرات اساسی در یکی از واحدهای گوگرد زدایی پالایشگاه گاز شهید هاشمی ‌نژاد، تعدادی از خطوط لوله جریانی 64 اینچی بین واحدهای اس.آر.یو و کوره‌های ذوب دچار آتش سوزی می شوند.

مسعود حسنی در تشریح جزئیات این حادیه، گفت: در شرایط فعلی وضعیت تولید گاز و سایر محصولات گازی در پالایشگاه هاشمی ‌نژاد "سرخس" در شرایط عادی بوده و کوچکترین مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز هاشمی‌نژاد با اعلام اینکه این حادثه تاکنون خسارت مالی و زیست محیطی قابل توجه ای به همراه نداشته است، تصریح کرد: هم اکنون چهار واحد گوگردسازی در این پالایشگاه با ظرفیت فرآورش 67 هزار مترمکعب گاز ترش در ساعت وجود دارد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در زمان حادثه یکی از واحدهای گوگردسازی کامل از مدار تولید خارج شده تا تعمیرات اساسی بر روی این واحد انجام شود، اظهار داشت: در این مرحله قصد سوزاندن گوگردهای انباشته شده و سوخته شده قبلی در این واحد را داشته که در حین سوزاندن گوگردها لوله های متصل به واحد دچار آتش سوزی شد.

وی با اعلام اینکه بر اساس استانداردها باید قطر هر یک از این لوله حدود یک سانتی متر باشد، تبیین کرد: اما به دلیل خورندگی بالای گاز ترش ضخامت این لوله ها پس از چند سال به چند میلی متر رسیده بود.

حسنی با بیان اینکه از مدت ها قبل لوله های جدید برای این واحد خریداری شده و قصد داشتیم اردیبهشت ماه سال آینده هم این لوله را تعویض کنیم، یادآور شد: در این عملیاتی تعمیراتی، لوله ‌های قدیمی توان سوخته شدن گوگرد را نداشته و دچار آتش سوزی شد و هم اکنون جایگزینی لوله‌ های جدید با لوله‌ های قدیمی و خورده شده آغاز شده است.

مدیر عامل پالایشگاه گاز هاشمی ‌نژاد با یادآوری این که هم اکنون تعویض لوله‌ های قدیمی و فرسوده که دچار آتش سوزی شده آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با این وجود مشکلی در وضعیت تولید گاز پالایشگاه وجود ندارد، زیرا سه ردیف واحد گوگردسازی در مدار بوده و واحد چهارم که آسیب دیده هم تا چند روز آینده وارد مدار خواهد شد.

این مقام مسئول، تاکید کرد: این حادثه خسارت مالی و زیست محیطی به همراه نداشته است.

به گزارش مهر، پالایشگاه شهید هاشمی نژاد با ظرفیت تولید ٥٠ میلیون متر مکعب گاز در روز، تامین گاز 6 استان حوزه شمال و شرق کشور شامل خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، مازندران و بخشی از استان سمنان را بر عهده دارد.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 99
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24