Bourse24 Ads 101
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 103
تبلیغ بورس24

مهر: مدیر عامل کارگزاری سابق سهام عدالت گفت: با عرضه سهام شرکت سرمایه گذاری استانی آذربایجان شرقی در فرابورس، خرید و فروش سهام عدالت برای تمام مردم و سرمایه گذاران امکان پذیر می ‌شود.

محمد شیخ گفت: برای خرید و فروش سهام عدالت باید ساز و کارهایی فراهم شود و در مرحله نخست باید سرمایه جدید به سهام ‌داران سهام عدالت داده شود. سپس سازمان خصوصی ‌سازی بر اساس آن لیست، اسامی سهام ‌داران به شرکت سپرده‌ گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام کند تا این شرکت برای آن تعداد از سهام ‌داران گواهی موقت سهم را صادر و لغت در وثیقه را قید کند.

مدیر عامل کارگزاری سابق سهام عدالت با اشاره به اینکه در گواهی موقت صادره باید دارایی سهام نوشته شود، ابراز داشت: در این صورت سهام آزاد شده و قابل خرید و فروش می‌شود.

اقساط سهام عدالت تمام نشده است؛درصدی از اقساط به پایان رسیده و به همین دلیل باید بر روی برگه‌ های سهام، واژه وثیقه و همچنین مبلغ کل دارایی و مبلغ آزاد شده قید شود.

وی با بیان اینکه هر برگه یک میلیون تومانی به 10 هزار سهم یک هزار ریالی تقسیم می شود، گفت: زمانی که سهام شرکت سرمایه‌گذاری استانی آذربایجان شرقی در فرابورس عرضه می‌شود، باید سهام موجود در این پرتفو نیز آزاد شود.

مدیر عامل کارگزاری سابق سهام عدالت افزود: شخصی که برگه سهام عدالت سرمایه‌گذاری استانی آذربایجان شرقی را دارد، می‌تواند پس از ورود این شرکت به فرابورس، سهام خود را بفروشد و خرید آن برای همه سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان آزاد است و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

وی با تاکید بر اینکه شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه باید برای همه دارندگان سهام عدالت، کد معاملاتی صادر کند، خاطرنشان کرد: ارزش هر برگه سهام عدالت هم اکنون به بیش از دو میلیون و 500 هزار تومان رسیده است.

شیخ در پاسخ به این سئوال که شرکت سرمایه‌ گذاری آذربایجان شرقی چه مزیتی نسبت به سایر سرمایه ‌گذاری‌ ها داشته که سهامش عرضه می ‌شود، گفت: این شرکت زودتر از دیگر سرمایه‌ گذاری ‌ها به سهامی عام تبدیل شده و همچنین اساسنامه تیپ سازمان بورس نیز در مجمع آن به تصویب رسیده است. به علاوه این شرکت فرم‌ های پذیرش را تکمیل کرده و مراحل پذیرش را پشت سر گذاشته است. به‌ علاوه اعضای هیات مدیره این شرکت به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده است.

شیخ با اشاره به اینکه با ورود سرمایه گذاری استانی آذربایجان شرقی، ورود سایر شرکت ‌های سرمایه گذاری استانی راحت ‌تر و سریع تر می ‌شود، گفت: مهم این است که یک شرکت گام‌ های اولیه را بردارد و راه را برای سایرین باز کند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 99
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24