Bourse24 Ads 97
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 101
تبلیغ بورس24

فارس: کارشناسان جهانی طلا پیش ‌بینی کردند، با وجود کاهش ۷۲دلاری قیمت طلا در هفته قبل، انتظار می‌ رود قیمت طلا در هفته آینده کاهش یابد.

به گزارش سایت تخصصی کیتکو، کارشناسان طلا پیش‌بینی انتظار می رود بازار طلا در هفته آینده با کاهش قیمت مواجه شود، شرکت کنندگان در نظر سنجی اخبار طلای کیتکو بر اساس دیدگاه های خود مبنی بر اینکه چه اقدامی بانک فدرال رزور آمریکا درباره برنامه کاهش حجمی سرمایه خود انجام خواهد داد، انتظار کاهش قیمت طلا در هفته آینده را دارند.

در نظر سنجی آمار طلای کیتکو، از 36 نفر درخواست شده برای  نظرسنجی ، 21 نفر پاسخ مثبت داده که از این میان 10 نفر قیمت ها را بالا ارزیابی کرده، در حالی که 11 نفر دیگر قیمت ها را پایین و یک نفر نیز طبیعی دانسته است. این جامعه آماری شامل دلالان میلیاردی، سرمایه ‌گذاران بانکی، معامله گران آتی، مدیران مالی و تحلیلگران داده و نمودار‌های آماری بوده‌ اند.

هفته گذشته بیش از نیمی از فعالان بازار در مورد پیش‌بینی خود مطمئن بودند. ظهر جمعه به وقت آمریکا قیمت ها حدود 72 دلار کاهش یافت رسید.

همین‌طور از تاریخ 30 آگوست به بعد، شرکت کنندگان در نظرسنجی،پیش‌بینی درستی از قیمت ‌های 3 هفته از 5 هفته ممکن داشته ‌اند. بسیاری از شرکت کنندگان که انتظار افزایش قیمت طلا را داشته ‌اند، گفتند: آنها نظری مخالف با نظر عمومی درباره چیزی که قرار است، در هفته آینده و در اجلاس دو روزه کمیته بازار آزاد بانک فدرال اتفاق دارند که نتیجه آن روز چهارشنبه مشخص می‌ شود.

نظر اکثریت مردم حاکی از این است که بانک فدرال رزرو خرید ماهانه اوراق بهادار خود را مبلغی بین حداقل 10 و حداکثر 20 میلیارد دلار کاهش خواهد داد. در حال حاضر بانک فدرال رزرو ماهانه 85 میلیارد دلار صرف خرید از وزارت خزانه داری ایالات متحده و اوراق بهادار با پشتوانه وام مسکن می‌ کند.

شرکت کنندگان با نظر مخالف و افرادی که عقیده دارند اقدام بانک فدرال رزرو در کاهش خرید به شدت آنچه پیش بینی می ‌شود، نیست. آنها گفتند: پس از جلسه مذکور طلا با افزایش قیمت آنی پس از تصمیمات جلسه بانک فدرال رزرو مبنی بر فروش یک جا و ارزان اوراق بهادارش مواجه شود.

آنهایی نیز که عقیده به کاهش قیمت طلا در هفته آینده دارند، گفتند: انتظار دارند قیمت طلا روند رو به کاهش خود را ادامه دهد، آنها پیش ‌بینی می ‌کنند بانک فدرال رزور در حال آغاز برنامه محرک اقتصادی خود است.

گفتنی است، همچنین برخی اظهار می‌دارند با افزایش ذخایر شمش طلا و نظر دیگر پیش بینی کنندگان، انتظار کاهش قیمت طلا _ حتی به زیر 1000 دلار _ را دارند و بیشتر نظرات در حال حاضر مبنی بر کاهش قیمت طلا در هفته آینده است. 
  

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 99
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24