Bourse24 Ads 119
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 120
تبلیغ بورس24

روند عرضه و تقاضا و شیب نمودار شاخص در انتهای معاملات نشان می‌دهد که با توجه به موارد مطرح شده بخصوص در صورت تداوم گارد صعودی نرخ دلار، چشم‌انداز مثبتی برای بورس دیده می‌شود و بازار سرمایه فردا با تحرکات سمت تقاضا آغاز به کار کرده و شاهد معاملاتی متعادل و رو به جلو خواهیم‌ بود...

پیش بینی بورس در روز 24 اردیبهشت 1401 / همه چیز صف ؛ سهام هم صف؟

بورس24 : روز چهارشنبه به موجب تداوم افزایش تقاضا در کلیت بازار شاخص کل با ثبت پیشروی حدود 25 هزار واحدی در ارتفاع 1,564,449 واحد ایستاد.

شاخص هم وزن نیز به موجب تداوم تحرکات مثبت در اغلب نمادهای متوسط و کوچک با رشد بیش از 9500 واحدی روبرو شد.

در انتهای معاملات تراز نقدینگی حقیقی‌ها مثبت شد و ارزش معاملات خرد نیز به سطح 6.3 هزار میلیارد تومان رسید که سیگنالی مثبت در جهت ادامه روند رو به جلوی معاملات خواهد بود.

با این که رصد روند معاملات بورس و ورود پول به سمت صنایع مختلف حاکی از آن است که بازار سرمایه در انتظار ارائه گزارشات خوب از سمت تعداد زیادی از شرکت‌هاست، اما بررسی پارامترهای موثر بر بورس بویژه نرخ دلار که این روزها از سطح 30 هزار تومان گذر کرده نشان می‌دهد که این بازار در شرایطی که انتظارات تورمی به سطح بالایی رسیده می‌تواند مقصد خوبی برای ورود نقدینگی از سوی سرمایه‌گذاران باشد.

اکنون برخی کارشناسان معتقدند که با اینکه مبنای قیمت فروش داخلی و صادراتی شرکت‌ها نرخ نیمایی است و این نرخ هنوز نوسان خاصی نداشته اما با ادامه گارد صعودی نرخ دلار آزاد، نرخ نیمایی نیز ممکن است نوسانات مثبتی داشته‌ باشد. عاملی که با رشد محسوس سودآوری می‌تواند موجب افزایش تقاضا در بخش وسیعی از بازار سرمایه گردد.

در کنار این ها افزایش قیمت کالاهای اساسی نیز باعث تداوم استقبال از نمادهای مرتبط با این کالاها شده و به طور کلی نمادهای متاثر از حذف ارز 4200 تومانی پرتقاضا دنبال خواهندشد.

حال روند عرضه و تقاضا و شیب نمودار شاخص در انتهای معاملات نشان می‌دهد که با توجه به موارد مطرح شده بخصوص در صورت تداوم گارد صعودی نرخ دلار، چشم‌انداز مثبتی برای بورس دیده می‌شود و بازار سرمایه  فردا با تحرکات سمت تقاضا آغاز به کار کرده و شاهد معاملاتی متعادل و رو به جلو خواهیم‌ بود.

مشاهده گزارش کامل چشم انداز بورس فردا

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 111
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 118
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24