Bourse24 Ads 119

روند عرضه و تقاضا و شیب نمودار شاخص در نیمه دوم معاملات نشان می‌دهد که بازار فردا با تحرکات نسبی سمت تقاضا آغاز شود و شاهد جریان معاملاتی متعادل، روان تر و بهتر نسبت به امروز باشیم...

پیش بینی وضعیت بورس در روز 26 اردیبهشت 1401

بورس24 : بازار سهام معاملات امروز را در حالی متعادل و با اقبال بیشتر به نمادهای کوچک آغاز کرد که با گذر از دقایق ابتدایی شاهد عقب‌نشینی نسبی خریداران به ویژه در نمادهای بزرگ بودیم.

اما به مرور و با گذر از نیمه اول معاملات به تدریج شاهد متعادلتر شدن معاملات در پی کاسته شدن شدت فشار عرضه‌ها بویژه در خودرویی‌ها و بازگشت روند صعودی نماگرها بودیم.

در نهایت شاخص کل بورس با عقب نشینی 0.34 درصدی و شاخص هم‌وزن نیز با پیشروی اندک 0.07 درصدی روبرو شدند.

اما ارزش کل معاملات خرد به سطح 8245 میلیارد تومان رسید که رقمی بسیار امیدوارکننده برای ادامه روند صعودی به حساب می‌آید.

لازم به ذکر است ارزش معاملات خرد بیش از 8 ماه است که این سطح را رویت نکرده‌بود. البته ناگفته نماند که اصلاح و شناسایی سود از سوی برخی معامله‌گران در صنایع پرپتانسیل این روزها که رشد قیمتی نیز داشته اند به وضوح دیده می‌شود و ممکن چند در روزهای آینده نیز کم و بیش شاهد این مساله باشیم.

به اعتقاد اغلب کارشناسان تحولات بازار ارز و انتظارات از ماندگاری آن در کانال فعلی، تحولات امیدوارکننده بازارهای جهانی بویژه بازار نفت، رویکرد خوشبینانه به گزارشات 12 ماهه اغلب نمادها و البته انتظارات تورمی که به اوج خود رسیده، موجب شده تا سهامداران نسبت به آینده بازار امیدوارتر شده و بسیاری از فعالان بورسی ورود شاخص به کانال 1 میلیون و 600 هزار واحدی را طی روزها و هفته‌های آتی محتمل و در دسترس بدانند. 

بدین‌ترتیب روند عرضه و تقاضا و شیب نمودار شاخص در نیمه دوم معاملات نشان می‌دهد که بازار فردا با تحرکات نسبی سمت تقاضا آغاز شود و شاهد جریان معاملاتی متعادل، روان تر و بهتر نسبت به امروز باشیم.

مشاهده چشم انداز بورس فردا

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 126
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24