Bourse24 Ads 135
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 134
تبلیغ بورس24

هم اکنون خریداری در بازار دیده نمی شود رضوانی گفت: گارد نزولی واضحی در 380 هزار واحدی در شاخص کل هم وزن دیده می شود، که حمایتی ناشی از واکنش به بازار است اما روند بازار...

یک کارشناس بازار سرمایه در برنامه زنده چبورس: گارد بازار همچنان منفی است

بورس24مهران رضوانی کارشناس بازار سرمایه در برنامه زنده چبورس به علاقمندان بازار سرمایه، رمز ارزها و مخاطبان بورس24 اظهار داشت: شاخص کل، پارامتر گمراه کننده بازار به شمار می رود.

وی با اشاره به نوسانات امروز بورس نیز اعلام کرد: ارزش معاملات بروس تهران معادل 2 و نیم همت معاملات بازار بود.

نبود پول

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر عوامل اثر گذار بر رکود و یا نزول بازارها به ویزه سرمایه، طلا، رمز ارز گفت: پول  نه تنها در بازار سرمایه بلکه در سایر بازار ها نیز دیده نمی شود و تنها تفاوت سایر بازار ها با سرمایه، چسبندگی قیمت است زیرا این بازارها عقلامند بوده تا قیمت بالاتر را حفظ کنند اما که این موضوع در بورس دیده نمی شود و نزول بارها تجربه شده است.

وی یادآور شد: البته این موضوع ناشی از تورم بوده زیرا سرمایه گذاری در شرایط کنونی بسیار سخت شده به طوری که پول  به سرعت خرج می شود  و مجال کمی برای سرمایه گذاری وجود دارد.

انتهای تورم

رضوانی با اشاره به شرایط اثرگذار بر اقتصاد جهانی  ادامه داد: سطح بین الملل تحت تاثیر ریسک ناشی از روابط چین و تایوان قرار دارد و تورم بازارهای جهانی باعث شده تا تحلیلگران بین المللی اعلام کنند اقتصاد به انتهای تورم رسیده خود رسیده است.

این کارشناس بازار سرمایه با تاکید بر روند حرکتی و رخدادهای اثرگذار امروز بر بورس تهران گفت: در گروه خودرو افزایش تقاضا را شاهد بوده و این ناشی از ارائه محصولات این شرکت  در بورس کالا است.

گارد نزولی

رضوانی روند نزولی بازار سرمایه را پایدار عنوان کرد و افزود: گارد نزولی واضحی در 380 هزار واحدی در شاخص کل هم وزن دیده می شود که حمایتی ناشی از واکنش به بازار است، اما روند بازار همچنان نزولی ارزیابی می شود.

وی تاکید کرد: هم اکنون خریداری در بازار دیده نمی شود از این رو باید منتظر اتفاقاتی خاص بود البته بسیاری از سهم ها به حمایت های خوبی نیز برخورد کرده اند.

رضوانی در ادامه یادآور شد: شاخص کل هم وزن همچنان یک معیار و نشانگر خوبی از کل بازار است.

وی به روند سایر بازارها اشاره کرد و گفت: طلای 18 عیار نیز به نوعی نشانگر روند دلار نیز به شمار می رود از این رو طلای 18 عیار دارای یک حمایت ناشی از نوسان است. 

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 133
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 131
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 130
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24