بررسی میدانی تغییرات قیمت ۱۶۵ خودرو در بازار آزاد نشان میدهد خودروهای اقتصادی رکورد جهش قیمت را شکستهاند؛ پراید وانت از ۴۷۳ میلیون به ۱ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان رسید (۲۵۳٪ رشد) و پژو ۲۰۷ اتوماتیک از مرز ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان عبور کرد. در بازار مونتاژیها نیز کیامسی T9 با فتح کانال ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان و هایما ۷X با جهش به ۶ میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان، رشدهای بالای ۲۱۰ درصدی ثبت کردند؛ جهشی سنگین که حتی بازدهی ۱۴۸ درصدی دلار آزاد را هم پشت سر گذاشته است.
بورس24 : در حالی که قیمت دلار آزاد در یک سال اخیر 148% رشد کرده، برخی از انواع خودروها در بازار آزاد طی یک سال اخیر تا 300% جهش قیمت داشتند.
قیمت خودروها در بازار آزاد از پایان شهریور ۱۴۰۴ تا مهر ۱۴۰۵ بهطور میانگین ۱۵۴ درصد افزایش یافته است. این گزارش تغییر قیمت ۱۶۵ خودرو را مقایسه میکند. منبع قیمتها سایت اسب بخار است.
بر اساس مقایسه صورت گرفته بیشترین افزایش قیمتها طی یک سال اخیر به خودروهای ارزانتر داخلی و چینی رسیده است. پراید ۱۵۱ ارتقا یافته با لاینر از ۴۷۳ میلیون تومان به یک میلیارد و ۶۷۰ میلیون تومان رسیده و ۲۵۳ درصد گران شده است. پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU5P در نسخههای سقف فلزی و پانوراما ۲۳۲ و ۲۲۴ درصد افزایش داشته است. در بین خودروهای چینی، کیامسی T9 با ۲۲۲ درصد، امویام X33 کراس با ۲۱۷ درصد، هایما ۷X با ۲۱۵ درصد و کیامسی T8 با ۲۱۲ درصد در صدر قرار دارند. هوندا ENS1 و هاوال H6 هیبرید هم بیش از ۲۰۰ درصد گران شدهاند.
کمترین افزایشها مربوط به خودروهای لوکس اروپایی و تویوتا است. بامو X2 sDrive 25i با ۴۲ درصد و مرسدس بنز GLB 200 با ۴۳ درصد کمترین رشد را داشتهاند. بعد از آنها چند مدل تویوتا قرار دارند: راو۴ هیبرید دو دیفرانسیل (چین) ۵۶ درصد، راو۴ تک دیفرانسیل ۲ لیتر ۵۷ درصد و کرولا کراس بنزینی ۶۱ درصد.
مرسدس بنز C200 لانگ (۶۲٪)، وایلدلندر (۷۱٪)، کیا سلتوس توربو (۷۴٪)، ونزا (۷۶٪) و رنو کولئوس (۷۹٪) هم در گروه کمترین افزایشها هستند.
میانگین افزایش قیمت همه خودروها ۱۵۴ درصد است. در خودروهای داخلی این عدد ۱۷۶ درصد و در وارداتیها ۱۳۱ درصد است. یعنی هرچه قیمت پایه خودرو کمتر بوده، افزایش درصدی آن بیشتر شده است.
خلاصه تغییرات
بخش | میانگین افزایش قیمت | تعداد مدل |
خودروهای داخلی و مونتاژی | 176% | ۷۹ |
خودروهای وارداتی | 131% | ۸۶ |
همه مدلها | 154% | ۱۶۵ |
افزایش قیمت به تفکیک برند
برند | میانگین افزایش |
کرمان موتور | 190% |
ایران خودرو | 184% |
سایپا | 184% |
بهمن موتور | 177% |
فردا موتور | 170% |
مدیران خودرو | 160% |
جیایسی | 138% |
نیسان | 137% |
هوندا | 134% |
سوزوکی | 132% |
میتسوبیشی | 130% |
مزدا | 113% |
کیا | 105% |
تویوتا | 94% |
بیشترین افزایش قیمت
خودرو | شهریور ۱۴۰۴ (میلیون تومان) | مهر ۱۴۰۵ (میلیون تومان) | افزایش |
هونگچی E-QM5 | ۱٬۵۰۰ | ۶٬۰۰۰ | 300% |
پراید ۱۵۱ ارتقا یافته با لاینر | 473 | ۱٬۶۷۰ | 253% |
پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU5P سقف فلزی | ۱٬۱۲۰ | ۳٬۷۲۰ | 232% |
پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU5P پانوراما | ۱٬۲۱۰ | ۳٬۹۲۰ | 224% |
کیامسی T9 | ۳٬۱۷۰ | ۱۰٬۲۰۰ | 222% |
امویام X33 کراس اتوماتیک | ۱٬۳۸۰ | ۴٬۳۸۰ | 217% |
هایما ۷X | ۲٬۱۲۰ | ۶٬۶۷۰ | 215% |
هوندا ENS1 | ۲٬۶۵۰ | ۸٬۳۰۰ | 213% |
کیامسی T8 | ۲٬۱۷۰ | ۶٬۷۸۰ | 212% |
هاوال H6 هیبرید | ۲٬۶۹۰ | ۸٬۳۰۰ | 209% |
بیشترین افزایشها مربوط به پراید، پژو ۲۰۷ اتوماتیک، محصولات کیامسی و هایما است.
کمترین افزایش قیمت
خودرو | شهریور ۱۴۰۴ (میلیون تومان) | مهر ۱۴۰۵ (میلیون تومان) | افزایش |
بامو X2 sDrive 25i | ۱۳٬۰۰۰ | ۱۸٬۵۰۰ | 42% |
مرسدس بنز GLB 200 | ۱۴٬۰۰۰ | ۲۰٬۰۰۰ | 43% |
تویوتا راو۴ هیبرید دو دیفرانسیل (چین) | ۱۰٬۲۰۰ | ۱۵٬۹۵۰ | 56% |
تویوتا راو۴ تک دیفرانسیل ۲ لیتر | ۷٬۳۵۰ | ۱۱٬۵۶۰ | 57% |
تویوتا کرولا کراس بنزینی | ۴٬۳۵۰ | ۷٬۰۰۰ | 61% |
مرسدس بنز C200 لانگ | ۱۱٬۵۰۰ | ۱۸٬۶۰۰ | 62% |
تویوتا وایلدلندر ۲ لیتر دو دیفرانسیل پریمیوم | ۶٬۹۰۰ | ۱۱٬۸۰۰ | 71% |
کیا سلتوس توربو | ۳٬۸۵۰ | ۶٬۷۰۰ | 74% |
تویوتا ونزا لاکچری پلاس | ۷٬۱۵۰ | ۱۲٬۶۰۰ | 76% |
رنو کولئوس | ۶٬۲۵۰ | ۱۱٬۲۰۰ | 79% |
کمترین افزایشها مربوط به خودروهای لوکس اروپایی و تویوتا است. مدلهای ارزانتر بیشتر گران شدهاند.
مقایسه با دلار و طلا
در حال حاضر دلار آزاد حدود ۲۶۴ هزار تومان، طلای ۱۸ عیار حدود ۲۶ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان و سکه امامی ۲۶۸ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان است و نسبت به پایان شهریور ۱۴۰۴، دلار حدود ۱۴۸ درصد، طلای ۱۸ عیار حدود ۱۷۲ درصد و سکه امامی حدود ۱۵۹ درصد گران شده است.
تغییرات قیمت انواع خودرو در بازار آزاد طی یک سال اخیر | ||||
نام خودرو | شهریور ۱۴۰۴ (تومان) | مهر ۱۴۰۵ (تومان) | افزایش (تومان) | درصد افزایش |
آئودی Q5 ایترون (بلک پکیج) | 5,500,000,000 | 15,800,000,000 | 10,300,000,000 | 187% |
ارس HM5 | 6,500,000,000 | 12,900,000,000 | 6,400,000,000 | 98% |
اسکای ول ET5 | 2,420,000,000 | 6,000,000,000 | 3,580,000,000 | 148% |
اشکودا سوپرب | 3,300,000,000 | 7,300,000,000 | 4,000,000,000 | 121% |
اشکودا کاروک | 3,400,000,000 | 6,700,000,000 | 3,300,000,000 | 97% |
ام جی ۵ | 1,900,000,000 | 5,000,000,000 | 3,100,000,000 | 163% |
ام جی GT | 2,350,000,000 | 6,500,000,000 | 4,150,000,000 | 177% |
اوتار ۱۱ ۴۲۵ کیلووات | 8,300,000,000 | 21,500,000,000 | 13,200,000,000 | 159% |
ب ام و iX1 تیپ ۲۵ | 6,950,000,000 | 15,500,000,000 | 8,550,000,000 | 123% |
ب ام و X2 sDrive 25i | 13,000,000,000 | 18,500,000,000 | 5,500,000,000 | 42% |
بستیون NAT | 1,200,000,000 | 2,900,000,000 | 1,700,000,000 | 142% |
بی وای دی سانگ پلاس | 4,100,000,000 | 11,800,000,000 | 7,700,000,000 | 188% |
تانک ۳۰۰ | 6,000,000,000 | 14,000,000,000 | 8,000,000,000 | 133% |
کرولا ۱۲۰۰ سی سی | 3,000,000,000 | 7,500,000,000 | 4,500,000,000 | 150% |
کرولا ۱۸۰۰ سی سی هیبرید الیت | 3,240,000,000 | 7,600,000,000 | 4,360,000,000 | 135% |
تویوتا لوین ۱۲۰۰ سی سی | 2,770,000,000 | 7,000,000,000 | 4,230,000,000 | 153% |
تویوتا لوین ۱۸۰۰ سی سی هیبرید | 3,340,000,000 | 7,800,000,000 | 4,460,000,000 | 134% |
تویوتا کرولا کراس هیبرید | 4,460,000,000 | 8,400,000,000 | 3,940,000,000 | 88% |
تویوتا کرولا کراس بنزینی | 4,350,000,000 | 7,000,000,000 | 2,650,000,000 | 61% |
تویوتا کمری هیبرید (چین) | 7,000,000,000 | 14,900,000,000 | 7,900,000,000 | 113% |
تویوتا کمری هیبرید (ژاپن) | 7,800,000,000 | 15,100,000,000 | 7,300,000,000 | 94% |
تویوتا راو4 دو دیفرانسیل ۲.۵ لیتری | 8,100,000,000 | 15,000,000,000 | 6,900,000,000 | 85% |
تویوتا راو4 هیبرید دو دیفرانسیل (چین) | 10,200,000,000 | 15,950,000,000 | 5,750,000,000 | 56% |
تویوتا راو4 تک دیفرانسیل ۲ لیتر | 7,350,000,000 | 11,560,000,000 | 4,210,000,000 | 57% |
تویوتا راو4 دو دیفرانسیل ۲ لیتر | 7,400,000,000 | 14,000,000,000 | 6,600,000,000 | 89% |
تویوتا وایلدلندر ۲ لیتر دو دیفرانسیل پریمیوم | 6,900,000,000 | 11,800,000,000 | 4,900,000,000 | 71% |
تویوتا ونزا لاکچری پلاس | 7,150,000,000 | 12,600,000,000 | 5,450,000,000 | 76% |
تویوتا bZ4X پرو | 4,150,000,000 | 10,000,000,000 | 5,850,000,000 | 141% |
تویوتا bZ4X مکس ۲۰۲۴ | 4,350,000,000 | 11,000,000,000 | 6,650,000,000 | 153% |
تویوتا bZ3 | 3,000,000,000 | 8,500,000,000 | 5,500,000,000 | 183% |
جتا VS7 | 3,100,000,000 | 6,500,000,000 | 3,400,000,000 | 110% |
جتا VS5 | 2,700,000,000 | 5,800,000,000 | 3,100,000,000 | 115% |
امپو توربو | 2,900,000,000 | 6,800,000,000 | 3,900,000,000 | 134% |
امپو هیبرید پرو | 2,800,000,000 | 6,200,000,000 | 3,400,000,000 | 121% |
امکو توربو | 2,900,000,000 | 7,000,000,000 | 4,100,000,000 | 141% |
امکو هیبرید پرو | 3,200,000,000 | 7,700,000,000 | 4,500,000,000 | 141% |
امکو هیبرید فلگشیپ | 3,200,000,000 | 8,200,000,000 | 5,000,000,000 | 156% |
GS3 (EMZOOM) | 2,790,000,000 | 5,400,000,000 | 2,610,000,000 | 94% |
دانگ فنگ شاین مکس بنزینی | 1,900,000,000 | 5,200,000,000 | 3,300,000,000 | 174% |
دانگ فنگ شاین مکس هیبرید | 2,000,000,000 | 5,400,000,000 | 3,400,000,000 | 170% |
رنو آرکانا XM3 | 3,350,000,000 | 7,350,000,000 | 4,000,000,000 | 119% |
رنو کولئوس | 6,250,000,000 | 11,200,000,000 | 4,950,000,000 | 79% |
زوتی DL5 | 1,420,000,000 | 3,700,000,000 | 2,280,000,000 | 161% |
سوزوکی سیاز | 1,950,000,000 | 4,800,000,000 | 2,850,000,000 | 146% |
سوزوکی بالنو | 2,000,000,000 | 5,000,000,000 | 3,000,000,000 | 150% |
سوزوکی فرانکس (راسا موتور) | 2,900,000,000 | 6,300,000,000 | 3,400,000,000 | 117% |
سوزوکی گرند ویتارا تک دیفرانسیل | 3,180,000,000 | 6,200,000,000 | 3,020,000,000 | 95% |
سوزوکی گرند ویتارا دو دیفرانسیل | 3,470,000,000 | 7,500,000,000 | 4,030,000,000 | 116% |
سوزوکی جیمنی ۵ درب | 3,000,000,000 | 8,100,000,000 | 5,100,000,000 | 170% |
فولکس واگن تی راک | 4,100,000,000 | 9,500,000,000 | 5,400,000,000 | 132% |
فولکس واگن ID4 پیور | 3,600,000,000 | 9,600,000,000 | 6,000,000,000 | 167% |
فیات ۵۰۰ ۱.۲ لیتر | 3,300,000,000 | 6,500,000,000 | 3,200,000,000 | 97% |
لونا GRE | 1,200,000,000 | 3,300,000,000 | 2,100,000,000 | 175% |
لیپ موتور T03 | 1,410,000,000 | 3,450,000,000 | 2,040,000,000 | 145% |
مردسدس بنز C200 لانگ | 11,500,000,000 | 18,600,000,000 | 7,100,000,000 | 62% |
مرسدس بنز GLB ۲۰۰ | 14,000,000,000 | 20,000,000,000 | 6,000,000,000 | 43% |
مزدا ۳ (آفتاب خودرو) | 4,220,000,000 | 9,000,000,000 | 4,780,000,000 | 113% |
مزدا ۳ (BM Cars) | 4,220,000,000 | 9,000,000,000 | 4,780,000,000 | 113% |
مزدا CX-۳۰ | 4,500,000,000 | 9,600,000,000 | 5,100,000,000 | 113% |
میتسوبیشی اوتلندر H لاین دو دیفرانسیل | 6,180,000,000 | 14,200,000,000 | 8,020,000,000 | 130% |
میتسوبیشی اوتلندر M لاین دو دیفرانسیل | 5,380,000,000 | 13,700,000,000 | 8,320,000,000 | 155% |
میتسوبیشی اوتلندر M لاین ۵ نفره | 5,480,000,000 | 11,500,000,000 | 6,020,000,000 | 110% |
میتسوبیشی اوتلندر H لاین ۵ نفره | 5,780,000,000 | 12,000,000,000 | 6,220,000,000 | 108% |
میتسوبیشی اوتلندر P لاین ۵ نفره | 5,630,000,000 | 13,000,000,000 | 7,370,000,000 | 131% |
نیسان سیلفی پلاس (آمیتیس) | 3,380,000,000 | 8,000,000,000 | 4,620,000,000 | 137% |
نیسان سیلفی مکس ادیشن (نامی خودرو) | 3,760,000,000 | 8,900,000,000 | 5,140,000,000 | 137% |
نیسان قشقایی آنر (نامی خودرو) | 4,100,000,000 | 8,000,000,000 | 3,900,000,000 | 95% |
نیسان کیکس | 3,100,000,000 | 7,800,000,000 | 4,700,000,000 | 152% |
هاوال H6 هیبرید | 2,690,000,000 | 8,300,000,000 | 5,610,000,000 | 209% |
هوندا CR-V توربو | 9,000,000,000 | 10,000,000,000 | 1,000,000,000 | 11% |
هوندا ZR-V | 6,300,000,000 | 12,500,000,000 | 6,200,000,000 | 98% |
هوندا سیتی | 2,350,000,000 | 5,500,000,000 | 3,150,000,000 | 134% |
هوندا HR-V ۱.۵ لیتری | 4,290,000,000 | 9,300,000,000 | 5,010,000,000 | 117% |
هوندا وزل | 3,430,000,000 | 8,700,000,000 | 5,270,000,000 | 154% |
هوندا ENS1 | 2,650,000,000 | 8,300,000,000 | 5,650,000,000 | 213% |
هونگچی H5 | 3,830,000,000 | 9,330,000,000 | 5,500,000,000 | 144% |
هونگچی E-QM5 | 1,500,000,000 | 6,000,000,000 | 4,500,000,000 | 300% |
هیوندای کونا | 4,000,000,000 | 9,500,000,000 | 5,500,000,000 | 138% |
هیوندای توسان توربو | 4,550,000,000 | 11,400,000,000 | 6,850,000,000 | 151% |
وویا فری 2023 | 5,800,000,000 | 11,000,000,000 | 5,200,000,000 | 90% |
چانگان CS35 پلاس تیپ ۳ | 2,350,000,000 | 5,050,000,000 | 2,700,000,000 | 115% |
چانگان CS55 پلاس | 3,070,000,000 | 7,100,000,000 | 4,030,000,000 | 131% |
کیا سلتوس توربو | 3,850,000,000 | 6,700,000,000 | 2,850,000,000 | 74% |
کیا K3 | 3,000,000,000 | 7,200,000,000 | 4,200,000,000 | 140% |
کیا K5 توربو (کوشا خودرو) | 5,840,000,000 | 12,000,000,000 | 6,160,000,000 | 105% |
کیا اسپورتیج فول | 6,050,000,000 | 11,800,000,000 | 5,750,000,000 | 95% |
کیا اسپورتیج سقف فلز | 4,850,000,000 | 10,800,000,000 | 5,950,000,000 | 123% |
وانت آریسان ۲ | 669,000,000 | 1,990,000,000 | 1,321,000,000 | 197% |
ری را | 1,710,000,000 | 4,700,000,000 | 2,990,000,000 | 175% |
سورن پلاس XUP | 820,000,000 | 2,210,000,000 | 1,390,000,000 | 170% |
سورن پلاس TU5P با فرمان برقی | 990,000,000 | 2,750,000,000 | 1,760,000,000 | 178% |
سورن پلاس EF7 دوگانه سوز فول (مخزن ۷۵ لیتر) | 960,000,000 | 2,815,000,000 | 1,855,000,000 | 193% |
دنا پلاس ۶ سرعته EF7P با قالپاق | 1,080,000,000 | 2,775,000,000 | 1,695,000,000 | 157% |
دنا پلاس اتوماتیک آپشنال | 1,260,000,000 | 3,740,000,000 | 2,480,000,000 | 197% |
پژو ۲۰۷ تیو3 ۸۵ گانه | 815,000,000 | 2,255,000,000 | 1,440,000,000 | 177% |
پژو ۲۰۷ دندهای (فرمان هیدرولیک) ۸۵ گانه TU5P | 910,000,000 | 2,500,000,000 | 1,590,000,000 | 175% |
پژو ۲۰۷ دندهای فول پانوراما ارتقا یافته TU5P با رینگ | 995,000,000 | 2,840,000,000 | 1,845,000,000 | 185% |
پژو ۲۰۷ دندهای فول پانوراما ارتقا یافته TU5P با قالپاق | 970,000,000 | 2,795,000,000 | 1,825,000,000 | 188% |
پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU5P ( سقف فلزی) ۸۵ گانه | 1,120,000,000 | 3,720,000,000 | 2,600,000,000 | 232% |
پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU5P (پانوراما) ۸۵ گانه | 1,210,000,000 | 3,920,000,000 | 2,710,000,000 | 224% |
رانا پلاس ۸۵ گانه TUP و SBR | 810,000,000 | 2,150,000,000 | 1,340,000,000 | 165% |
تارا V1 پلاس با گیربکس ۶ سرعته دستی | 1,030,000,000 | 2,790,000,000 | 1,760,000,000 | 171% |
تارا اتوماتیک V4 LX | 1,270,000,000 | 3,460,000,000 | 2,190,000,000 | 172% |
هایما S5 پرو | 1,780,000,000 | 5,290,000,000 | 3,510,000,000 | 197% |
هایما S7 پرو | 2,260,000,000 | 6,420,000,000 | 4,160,000,000 | 184% |
هایما 8S | 2,380,000,000 | 7,190,000,000 | 4,810,000,000 | 202% |
هایما 7X | 2,120,000,000 | 6,670,000,000 | 4,550,000,000 | 215% |
فوتون تونلند G7 | 2,700,000,000 | 7,500,000,000 | 4,800,000,000 | 178% |
وانت کاپرا U اتوماتیک AT | 1,780,000,000 | 5,150,000,000 | 3,370,000,000 | 189% |
فیدلیتی الیت ۵ نفره | 2,450,000,000 | 6,780,000,000 | 4,330,000,000 | 177% |
فیدلیتی الیت ۷ نفره | 2,550,000,000 | 7,420,000,000 | 4,870,000,000 | 191% |
دیگنیتی پرایم | 2,130,000,000 | 5,330,000,000 | 3,200,000,000 | 150% |
ون باری اینرودز | 930,000,000 | 2,860,000,000 | 1,930,000,000 | 208% |
ریسپکت (قدیم) | 1,750,000,000 | 4,800,000,000 | 3,050,000,000 | 174% |
دیگنیتی پرستیژ | 2,680,000,000 | 6,770,000,000 | 4,090,000,000 | 153% |
تیگارد X35 پلاس | 1,650,000,000 | 3,920,000,000 | 2,270,000,000 | 138% |
پراید ۱۵۱ ارتقا یافته (GX) با لاینر | 473,000,000 | 1,670,000,000 | 1,197,000,000 | 253% |
کوییک GX-L | 572,000,000 | 1,640,000,000 | 1,068,000,000 | 187% |
کوییک GXR-L فول (رینگ دار) | 592,000,000 | 1,720,000,000 | 1,128,000,000 | 191% |
کوییک S با ۸۵ گانه | 563,000,000 | 1,630,000,000 | 1,067,000,000 | 190% |
کوییک SR با ۸۵ گانه | 560,000,000 | 1,630,000,000 | 1,070,000,000 | 191% |
ساینا S ۸۵ گانه | 570,000,000 | 1,700,000,000 | 1,130,000,000 | 198% |
ساینا S دوگانه GX | 637,000,000 | 1,900,000,000 | 1,263,000,000 | 198% |
سایپا اطلس G | 693,000,000 | 1,920,000,000 | 1,227,000,000 | 177% |
سهند S | 655,000,000 | 1,810,000,000 | 1,155,000,000 | 176% |
سهند G | 675,000,000 | 1,830,000,000 | 1,155,000,000 | 171% |
سهند اتوماتیک تیپ ۳ | 830,000,000 | 2,150,000,000 | 1,320,000,000 | 159% |
شاهین G | 1,020,000,000 | 2,815,000,000 | 1,795,000,000 | 176% |
شاهین GL | 900,000,000 | 2,590,000,000 | 1,690,000,000 | 188% |
شاهین اتوماتیک CVT | 1,030,000,000 | 2,995,000,000 | 1,965,000,000 | 191% |
شاهین پلاس اتوماتیک | 1,350,000,000 | 3,545,000,000 | 2,195,000,000 | 163% |
وانت زامیاد اکستند EX تک سوز | 845,000,000 | 2,230,000,000 | 1,385,000,000 | 164% |
وانت زامیاد اکستند EX دوگانه سوز | 872,000,000 | 2,450,000,000 | 1,578,000,000 | 181% |
وانت پادرا پلاس دوگانه سوز | 1,050,000,000 | 2,300,000,000 | 1,250,000,000 | 119% |
FMC SX5 | 1,530,000,000 | 4,220,000,000 | 2,690,000,000 | 176% |
فردا ۵۱۱ | 1,090,000,000 | 2,880,000,000 | 1,790,000,000 | 164% |
FMC T5 | 1,730,000,000 | 5,000,000,000 | 3,270,000,000 | 189% |
سوبا M4 | 3,000,000,000 | 6,500,000,000 | 3,500,000,000 | 117% |
لوکانو L7 | 3,110,000,000 | 9,400,000,000 | 6,290,000,000 | 202% |
لوکانو L8 | 4,270,000,000 | 12,870,000,000 | 8,600,000,000 | 201% |
ام وی ام X22 پرو دستی (IE) | 1,250,000,000 | 3,150,000,000 | 1,900,000,000 | 152% |
ام وی ام X33 کراس اتوماتیک | 1,380,000,000 | 4,380,000,000 | 3,000,000,000 | 217% |
ام وی ام X55 پرو (IE) | 1,930,000,000 | 5,020,000,000 | 3,090,000,000 | 160% |
ام وی ام آریزو ۵ توربو اسپرت | 1,700,000,000 | 4,650,000,000 | 2,950,000,000 | 174% |
فونیکس آریزو ۶ پرو | 2,080,000,000 | 5,700,000,000 | 3,620,000,000 | 174% |
فونیکس آریزو ۸ اکسلنت | 3,500,000,000 | 8,630,000,000 | 5,130,000,000 | 147% |
فونیکس تیگو ۷ پرو پرمیوم | 2,570,000,000 | 7,050,000,000 | 4,480,000,000 | 174% |
فونیکس تیگو ۷ پرو مکس | 2,880,000,000 | 7,450,000,000 | 4,570,000,000 | 159% |
فونیکس تیگو ۷ پرو مکس (AWD) | 3,110,000,000 | 7,770,000,000 | 4,660,000,000 | 150% |
فونیکس تیگو ۷ پرو هیبرید | 3,000,000,000 | 7,620,000,000 | 4,620,000,000 | 154% |
فونیکس تیگو ۸ پرو مکس IE | 3,700,000,000 | 9,940,000,000 | 6,240,000,000 | 169% |
فونیکس تیگو ۸ پرو E پلاس | 3,830,000,000 | 10,000,000,000 | 6,170,000,000 | 161% |
فونیکس FX پرمیوم | 2,680,000,000 | 7,340,000,000 | 4,660,000,000 | 174% |
فونیکس FX دو دیفرانسیل | 2,780,000,000 | 7,440,000,000 | 4,660,000,000 | 168% |
اکستریم QX یا VX | 5,820,000,000 | 14,000,000,000 | 8,180,000,000 | 141% |
اکستریم TX یا TXL | 4,400,000,000 | 11,000,000,000 | 6,600,000,000 | 150% |
اکستریم SX یا LX | 3,180,000,000 | 7,900,000,000 | 4,720,000,000 | 148% |
نیسان ترا اکسکلوسیو | 4,700,000,000 | 11,500,000,000 | 6,800,000,000 | 145% |
جک J4 | 1,120,000,000 | 3,400,000,000 | 2,280,000,000 | 204% |
کی ام سی SR3 | 1,650,000,000 | 4,600,000,000 | 2,950,000,000 | 179% |
کیامسی T8 | 2,170,000,000 | 6,780,000,000 | 4,610,000,000 | 212% |
کی ام سی T9 | 3,170,000,000 | 10,200,000,000 | 7,030,000,000 | 222% |
کیامسی X5 | 2,100,000,000 | 5,900,000,000 | 3,800,000,000 | 181% |
کی ام سی A5 | 1,950,000,000 | 4,950,000,000 | 3,000,000,000 | 154% |
کیامسی J7 | 2,180,000,000 | 6,500,000,000 | 4,320,000,000 | 198% |
بک X3 پرو | 1,430,000,000 | 3,825,000,000 | 2,395,000,000 | 167% |














نظرات :
شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.