Bourse24 Ads 21
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 35
تبلیغ بورس24

بورس ٢۴ : آخرین وضعیت پرونده عرضه های اولیه بورس تهران بررسی شد. محمد امین قهرمانی مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در خصوص آخرین وضعیت عرضه ها در بورس به خبرنگار بورس ۲۴ گفت: امسال تا به حال ۶۷ شرکت پذیرش داشته ایم که از این ۶۷ شرکت پذیرش شده، ۳۰ مورد از آن ها شرکت های سرمایه گذاری استانی بوده اند.

سه شرکت به عرضه اولیه نزدیک هستند ؛ یا در روزهای آخر سال یا در روزهای نخستین ١۴٠٠

بورس24 : آخرین وضعیت پرونده عرضه های اولیه بورس تهران بررسی شد.

محمد امین قهرمانی مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران در خصوص آخرین وضعیت عرضه ها در بورس به خبرنگار بورس24 گفت: امسال تا به حال ۶۷ شرکت پذیرش داشته ایم که از این ۶۷ شرکت پذیرش شده، ۳۰ مورد از آن ها شرکت های سرمایه گذاری استانی بوده اند.

وی گفت: از طرفی تقریبا ۴۹ شرکت هم شرکت درج شده اند که از این شرکت های درج شده تقریبا ۲۷ مورد آن ها شرکت های سرمایه گذاری استانی هستند. در مورد عرضه اولیه هم ما ۳۷ مورد عرضه اولیه داشته ایم که از این ۳۷ مورد ۱۲ مورد شرکت ناشر و ۲۵ مورد هم شرکت های سرمایه گذاری استانی بوده اند که بازگشایی نماد شده اند.

قهرمانی در مورد تعداد عرصه های احتمالی تا پایان سال گفت: تا آخر سال هم ما کلا دو چهارشنبه داریم، یعنی حداکثر عرضه ای که بخواهیم داشته باشیم و بتوانیم بگذاریم، ۲ عرضه است. آن هم به شرایط بازار بستگی دارد، من قطعی نمی توانم بگویم که حتما عرضه اولیه داریم یا نداریم، ولی با توجه به این که عرضه اولیه ها فقط در چهارشنبه ها به واسطه سامانه امکان پذیر هستند، ما حداکثر ۲ عرضه اولیه می توانیم، داشته باشیم.

وی در پاسخ به این که کدام شرکت ها نزدیک هستند که امسال بتوانند عرضه اولیه داشته باشند؟ گفت: اگر به سایت بورس مراجعه کنید، تقریبا ۹ شرکت درج نماد شده اند و در حال انجام اقدامات برای عرضه اولیه هستند، از جمله تامین سرمایه تمدن، لیزینگ کارآفرین، شرکت مدیریت سرمایه مدار، شرکت سپید ماکیان، شرکت آرین کیمیا تک و ... که در کل ۹ شرکت هستند.

به گفته وی،هر کدام که زودترمدارک و مستندات لازم را برای عرضه اولیه آماده کنند، (البته تا یکشنبه هر هفته چون ۳ روز قبل از آن تاریخ باید آگهی شوند، ) ما سعی می کنیم کارهای شان را انجام دهیم که به عرضه اولیه برسند.

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که این چهارشنبه احتمالا عرضه اولیه ندارید؟گفت: من نمی توانم بگویم بله یا خیر، چراکه به این بستگی دارد که مدارک و مستندات آماده شود یا خیر، ولی ممکن است که داشته باشیم، اگر شرکت مدارک و مستندات را بدهد، احتمال آن است.در حال حاضر شرکت مدار، لیزینگ کارآفرین و تامین سرمایه تمدن به عرضه اولیه نزدیک هستند.

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 20
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 22
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 24
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 29
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 30
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 34
تبلیغ بورس24