Bourse24 Ads 21
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 35
تبلیغ بورس24

تولید روزانه نفت خام ائتلاف اوپک پلاس در ماه جولای ۲۰۲۱، (تیر و مرداد) ۷۵۰ هزار بشکه افزایش یافت و پایبندی اعضا به سهمیه‌ های تولید نیز به پایین‌ ترین سطح از ژانویه امسال تاکنون رسیده است...

افزایش تولید نفت خام اوپک پلاس در یک ماه گذشته

بورس24 : تولید روزانه نفت خام ائتلاف اوپک پلاس در ماه جولای ۲۰۲۱، (تیر و مرداد) ۷۵۰ هزار بشکه افزایش یافت و پایبندی اعضا به سهمیه‌های تولید به پایین‌ترین سطح از ژانویه امسال تاکنون رسیده است.

به گزارش صدا و سیما، بررسی اخیر مؤسسهپلتسنشان می‌دهد تولید نفت خام سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در ماه جولای ۷۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت و با وجود تسهیل بیشتر توافق کاهش عرضه، تنها هشت کشور از ۲۲ عضو این ائتلاف تولید خود را در ماه گذشته افزایش داده‌اند.

۱۹ کشور تولیدکننده عضو اوپک پلاس با وجود داشتن سقف تولید روزانه ۳۶ میلیون و ۳۴۰ هزار بشکه، در مجموع ۳۵ میلیون و ۹۹۰ هزار بشکه در روز تولید کردند که این رقم کمتر از مقدار تعیین‌شده در قرارداد بود.

تولید روزانه نفت خام ۱۳ عضو اوپک در ماه‌های تیر و مرداد ۱۴۰۰ نیز با ۶۴۰ هزار بشکه افزایش نسبت به ماه‌های خرداد و تیر به ۲۶ میلیون و ۸۳۰ هزار بشکه رسید که عربستان ۸۰ درصد از سهم این افزایش را به خود اختصاص داد.

افزون بر این، ۹ کشور غیر عضو اوپک به ریاست روسیه که در قالب ائتلاف اوپک پلاس با اعضای اوپک مشارکت می‌کنند، در تیر و مرداد امسال ۱۳ میلیون و ۳۸۰ هزار بشکه در روز تولید کردند که ۱۱۰ هزار بشکه بیشتر از ماه قبلازآنبود.

با این حال، از آنجا که عربستان در یک ماه اخیر تا حدودی کاهش تولید داوطلبانه نفت خود را متوقف و روزانه ۹ میلیون و ۴۸۰ هزار بشکه تولید کرد، پایبندی کلی ائتلاف اوپک پلاس به سهمیه‌های تولید در یک ماه گذشته کاهش یافت و به ۱۰۶ درصد رسید، این میزان پایبندی پایین‌ترین رقم از دی ماه سال گذشته تاکنون بوده است.

رقم تولید نفت عربستان در ماه گذشته میلادی نزدیک به سهم ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه‌ای تعیین شده برای این کشور بود و بالاترین سطح تولید این کشور از فروردین سال گذشته تاکنون به‌شمار می‌ آید.

به دلیل بهبود تقاضای نفت در تابستان امسال، ائتلاف اوپک پلاس تولید نفت خود را در سه ماه گذشته یک میلیون و ۷۲۰ هزار بشکه در روز افزایش داده است.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 20
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 22
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 23
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 24
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 26
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 29
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 30
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 34
تبلیغ بورس24