Bourse24 Ads 21
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 35
تبلیغ بورس24

میهمان فردای بازار دوم فرابورس را بشناسیم شرکت پتروشیمی تخت جمشید یک شرکت میان‌ رده در صنعت پتروشیمی به شمار می‌ رود؛ مبادی تهیه خوراک محصولات پتروشیمی تخت جمشید از پتروشیمی جم، پتروشیمی امیرکبیر، پتروشیمی اراک و گاها از پتروشیمی تبریز بوده و...

درباره نقاط قوت و ضعف شجم

بورس24 : فردا بازار دوم فرابورس ایران میزبان گشایش نماد سهام شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید است و به همین مناسبت امروز در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» مدیر عامل این شرکت به بیان نقاط قوت و ضعف و ویژگی‌ های این شرکت از گروه محصولات شیمیایی پرداخت.

به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، سید اسماعیل موسوی مدیر عامل شرکت صنایع پتروشیمی تخت جمشید با اعلام اینکه این شرکت در سال 85 تاسیس و در سال 90 در سازمان بورس ثبت شده است، گفت: آغاز نصب تجهیزات فاز یک پتروشیمی تخت جمشید در سال 91 آغاز شد و در سال 94 واحدهای مختلف این فاز به بهره‌برداری رسید.

به گفته وی در سال 1400 این شرکت در بازار دوم فرابورس پذیرش شده و دارای سرمایه 6500 میلیارد ریالی است، همچنین محصولات تولیدی پتروشیمی تخت جمشید شامل چند گرید PBR و دو گرید SBR بسته به نیاز بازار است.

موسوی مبادی تهیه خوراک محصولات پتروشیمی تخت جمشید را از پتروشیمی جم، پتروشیمی امیرکبیر، پتروشیمی اراک و گاها از پتروشیمی تبریز عنوان کرد و افزود: سال مالی شرکت 31 شهریورماه هر سال است که در پایان سال مالی جاری شرکت که چند روز دیگر است، نزدیک به 7 هزار میلیارد ریال سود اعلام کرده‌ایم.

وی همچنین درباره برنامه شرکت برای افزایش حاشیه سود در پتروشیمی تخت جمشید اظهار کرد: با مصوبه هیات‌مدیره و موافقت سهامداران سه مخزن کروی برای پتروشیمی تخت جمشید احداث کرده‌ایم که برنامه داریم خوراک آن‌ها را در پایین‌ترین قیمت تامین کرده و حتی المقدور از تهیه خوراک در زمانی که قیمت‌های بین‌المللی آن بالاست، اجتناب کنیم تا از این طریق حاشیه سود شرکت را افزایش دهیم.

در ادامه این نشست علی سیفیان عضو هیات‌مدیره شرکت پتروشیمی تخت جمشید نیز عنوان کرد که در یکسال گذشته دستاوردهای خوبی در مجموعه به دست آمده و دورنما و اهدافی که هیات‌مدیره شرکت دارد شامل استفاده از ظرفیت اسمی تولید پتروشیمی تخت جمشید در بالاترین حد ممکن و دیگری پیگیری طرح‌های توسعه‌ای شرکت مانند مخازن کروی است.

به گفته وی شرکت پتروشیمی تخت جمشید یک شرکت میان‌ رده در صنعت پتروشیمی به شمار می‌ رود که به دنبال جلوگیری از خام‌ فروشی است و این هدف را دنبال می‌کند تا بتواند موادی با ارزش افزوده بالا تولید و در بازار عرضه کند.

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 20
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 22
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 24
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 29
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 30
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 34
تبلیغ بورس24