Bourse24 Ads 21
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 35
تبلیغ بورس24

رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: گسترش روابط تجاری و بانکی دو کشور بر اساس تأمین مالی صادرات و واردات و ارائه سازوکار‌های پرداخت و دریافت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم امکان‌پذیر است.

پشتیبانی بانک مرکزی از تأمین مالی صادرات و واردات بین ایران و سریلانکا

بورس24 : رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: گسترش روابط تجاری و بانکی دو کشور بر اساس تأمین مالی صادرات و واردات و ارائه سازوکار‌های پرداخت و دریافت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم امکان‌پذیر است.

اکبر کمیجانی امروز در دیدار با وزیر انرژی کشور سریلانکا ضمن استقبال از گسترش مبادلات تجاری بین دو کشور و با اشاره به سابقه روابط تجاری میان ایران و سریلانکا ابراز کرد: انتظار می‌رود سریلانکا از منافع کشور ایران در محافل بین‌المللی به‌عنوان کشوری مستقل حمایت کند.

کمیجانی با تأکید بر پشتیبانی بانک مرکزی و نظام بانکی ایران از تأمین مالی صادرات و واردات بین دو کشور و ارائه سازوکار‌های (مکانیزم‌های) پرداخت و دریافت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم افزود: گسترش روابط تجاری و صادرات و واردات متقابل و نیز حل وفصل مسائل مالی بین دو کشور بر اساس تفاهمات و مذاکرات صورت‌گرفته در دستور کار است و این دیدار می‌تواند سرآغازی برای بسط روابط تجاری و بانکی بین دو کشور باشد.

رئیس‌کل بانک مرکزی به‌منظور انعطاف هرچه بیشتر و یافتن راه‌هایی برای گسترش همکاری‌ها میان دو کشور، پیشنهاد ایجاد کارگروهی متشکل از متخصصین کشور سریلانکا، کارشناسان بانک مرکزی، تجار و سایر فعالان اقتصادی را به‌منظور بررسی راهکار‌های گسترش همکاری‌های تجاری و نیز راهکار‌های تسویه بدهی ارائه کرد.

وزیر انرژی کشور سریلانکا در دیدار با رئیس‌کل بانک مرکزی عنوان کرد: کشور سریلانکا از گسترش همکاری‌ها با کشور ایران استقبال می‌کند و با وجود محدودیت‌های پیشِ‌رو، علاقه‌مند به گسترش تجارت متقابل و استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود برای پیشبرد منافع دو طرف است و از کلیه پیشنهادات و راهکار‌های عملیاتی در این زمینه استقبال می‌کند.

همچنین در این دیدار مقام سریلانکایی از پیشنهادات بانک مرکزی درخصوص افزایش همکاری‌های تجاری استقبال کرد. به‌گفته وی سریلانکا در شرایط دشوار بین‌المللی کنار ایران خواهد بود و از منافع این کشور حمایت خواهد کرد.

منبع: بانک مرکزی

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 20
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 22
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 24
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 29
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 30
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 34
تبلیغ بورس24