Bourse24 Ads 135
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 134
تبلیغ بورس24

با توجه به روند عرضه و تقاضا در انتهای روز چهارشنبه احتمالا معاملات با حضور عرضه‌ها آغاز شود و بازاری نوسانی و متعادل را شاهد باشیم. چنانچه دلار صعودی شود و یا اخبار مثبتی از ستاد تنظیم بازار بیرون بیاید، تحرکات تقاضا می‌تواند قوت گیرد...

در انتظار ستاد تنظیم بازار!!

بورس24 : بازار سهام در یک روز کم‌رمق و در شرایطی که دلار به بالای 29 هزار تومان رسید، با افت نماگرها روبرو شد و شاخص به کانال 1.3 میلیون واحد نزول کرد.

ارزش معاملات خرد بالا رفت و تراز نقدینگی حقیقی‌ها در سایه پذیره‌نویسی تجلی برای سومین روز متوالی مثبت شد.

در جریان معاملات، با اخبار ضد و نقیض رسیده از جلسه دوشنبه وزیر صمت با مدیران خودروساز مبنی بر موافقت با افزایش نرخ‌ها، خودرویی‌ها به یکباره رنج مثبت کشیدند.

تاکنون چالش‌های زیادی از تحریم قطعات تا قیمت‌گذاری دستوری موجب زیان انباشته در خودروسازهای بزرگ شده‌است. اگر اخبار جلسه ستاد تنظیم بازار بر افزایش نرخ‌ خودروسازان صحه بگذارد، چون ممکن است آن‌ها را از زیان خارج کند، اهرمی برای رشد تقاضا در خودرویی‌ها و کل بازار می‌شود. البته معتقدیم تا ابهامات برداشته نشده، نمی‌توان انتظار رشد قدرتمند را داشت.

اکنون با توجه به خروجی سفر گروسی به تهران، در آستانه از سرگیری مذاکرات امیدها به احیای برجام کمرنگ‌تر شده‌است. همچنین عدم شفاف‌سازی در خصوص روش‌های جبران کسری بودجه و اخبار الزام بانک‌ها و صندوق‌‌ها به خرید اوراق از دولت، جوی منفی در بازار حاکم کرده‌است. تحلیلگران معتقدند که به لحاظ تکنیکی بازار در شرایط خوبی برای یک رشد متوسط پس از اصلاح‌های اخیر است، اما برای تغییر روند به اهرم‌های رشدی چون رشد نرخ دلار یا آزادسازی احتمالی نرخ خودروسازان نیاز است.

حال با توجه به روند عرضه و تقاضا در انتهای روز چهارشنبه احتمالا معاملات با حضور عرضه‌ها آغاز شود و بازاری نوسانی و متعادل را شاهد باشیم. چنانچه دلار صعودی شود و یا اخبار مثبتی از ستاد تنظیم بازار بیرون بیاید، تحرکات تقاضا می‌تواند قوت گیرد.

برای مشاهده چشم انداز بازار فردا کلیک کنید...

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 133
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 131
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 130
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24