Bourse24 Ads 97
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 101
تبلیغ بورس24

امروز شاهد روند کاهشی خروج پول حقیقی از بازار بودیم. تراز نقدینگی خرد صندوق ها پس از دو روز متوالی منفی شد هم چنین صدرنشین خریدهای حقیقی: وگردش، فباهنرح، نوری، مبین، کاوه و بپاس بودند. حمایت جانانه حقوقی از فسبزوار، سمگا، شکلر، شستا، بورس، فجهان و سخوز را نیز شاهد بودیم.

ورود پررنگ حقیقی ها به گروه های بانکی و خودو و قطعه ساز

بورس24 : ارزش کل داد و ستدهایی که امروز دوشنبه 8 آذر ماه در باار سرمایه انجام شد از مبلغ 71 هزار میلیارد تومان عبور کرد که بیش از 66 هزار میلیارد تومان از این مبلغ مربوط به خرید و فروش اراق دولتی است. بدین ترتیب ارزش واقعی معاملات بازار سرمایه به 4،892 میلیارد تومان رسید. از این مقدار 3،270 میلیارد تومان مربوط به معاملات خرد بود که حوالی روز گذشته باقی ماند.

ارزش صفوف خرید ابتدایی بازار حدود 400 میلیارد تومان بود که در انتها تقریبا نصف شد. ارزش صفوف فروش اما از حدود 230 تومان به حدود 450 میلیارد تومان افزایش یافت.

از لحاظ ارزش بیشترین معاملات در گروه های فلزی، بانکی، شیمیایی، خودرو و قطعه ساز و هتل و رستوارن انجام شد. در بین سهم ها بیشترین ارزش معاملات مربوط به وگردش، سمگا، فباهنرح، انرژی3، فولاد، شستا، بورس، خگستر، گشان و برکت بود. اما عنوان پرحجم ترین سهم ها به وگردش، وسدید، خبهمن، خگستر، سمگا، کرمان، وسکرشا، فاذر، وبملت، وسکرد و تپکو تعلق گرفت.

تراز نقدینگی خرد بازار سرمایه حدود منفی 104 میلیارد تومان بود. بیشترین خروج نقدینگی حقیقی از گروه های سرمایه گذاری، محصولات شیمیایی، هتل و رستوارن، استخراج کانه های فلزی و فرآورده های نفتی رخ داد. در مقابل گروه های بانکی و خودو و قطعه ساز بیشترین جذب نقدینگی حقیقی را تجریه کردند.

وگردش، فباهنرح، نوری، مبین، کاوه و بپاس در صدر خریدهای حقیقی از حقوقی قرار گرفتند. فسبزوار، سمگا، شکلر، شستا، بورس، فجهان و سخوز هم با بیشترین حمایت حقوقی ها همراه شدند.

پس از دو روز متوالی امروز باز هم شاهد خروج نقدینگی حقیقی از صندوق های سرمایه گذاری بودیم. تراز نقدینگی خرد صندوق ها در روز جاری منفی 23 میلیارد تومان شد.

در پایان شاخص کل بیش از 4 هزار واحد کاهش یافت و در محدوده 1 میلیون و 363 هزار واحد ایستاد. شاخص هموزن کمتر از هزار واحد افت کرد و به محدوده 374 هزار واحد رسید. کچاد، فارس، فولاد، کگل، شستا و بورس بیشترین تاثیر منفی و شفن بیشترین اثر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

گالری تصاویر

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 99
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24