Bourse24 Ads 119
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 120
تبلیغ بورس24

وزیر دادگستری گفت: با ثبت قیمت تولید کننده بر روی محصولات قیمت بسیاری از کالاها کاهش خواهد یافت.

وزیر دادگستری: درج قیمت تولید کننده باعث کاهش قیمت کالاها خواهد شد

بورس24 : وزیر دادگستری گفت: با ثبت قیمت تولید کننده بر روی محصولات قیمت بسیاری از کالاها کاهش خواهد یافت.

امین‌حسین رحیمی در کارگروه تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک خراسان رضوی با بیان این‌که با ثبت قیمت تولید کننده بر روی محصول قیمت بسیاری از کالاها کاهش خواهد یافت، اظهار کرد: پیش از این قیمت مصرف کننده بر روی کالا درج می‌شد اما زین پس قیمت تولید کننده بر روی کالا درج می‌شود و ملاک مالیات نیز قرار می‌گیرد.

وی، مهم‌ترین کارکرد این کار جلوگیری از درج قیمت‌های غیر واقعی بر روی کالا بیان کرد و ادامه داد: پیش از این فروشندگان بزرگ با تولیدکنندگان توافق می‌کردند و قیمت کالا به‌صورت غیر واقعی درج می‌شد و فروشندگان نیز با تخفیف زیاد کالا را عرضه می‌کردند که همان تخفیف آن‌ها هم قیمت زیاد حساب می‌شد.

وزیر دادگستری با بیان این‌که درج قیمت تولید کننده روی کالا مانع توافق فروشندگان بزرگ و تولیدکنندگان برای درج قیمت غیرواقعی می‌شود، اضافه کرد: با ثبت قیمت تولید کننده بر روی کالا، بسیاری از کالاها ارزان‌تر از قیمت فعلی خواهد بود.

برای اطلاع از شرکت مشاور سرمایه گذاری در بورس روی لینک کلیک کنید.↪️

وی افزود: سامانه‌ای برای شکایت مردم در این خصوص طراحی و راه‌اندازی می‌شود تا نیاز به مراجعه حضوری نباشد.

رحیمی با بیان این‌که درج نکردن قیمت توسط تولید کننده و فروش با بیش از ۳۰ درصد سود، تخلف است و با این تخلفات برخورد جدی می‌شود، خاطرنشان کرد: ستاد تنظیم بازار و کمیته اقدام مشترک، نظارت بر خرده‌فروشان را به خود اصناف، اتاق اصناف و اتحادیه‌ها سپرده شود و نظارت جهاد کشاورزی، بسیج اصناف و وزارت صنعت باید پیش از خرده‌فروشی انجام شود.

وی با بیان این‌که قبول داریم میزان جریمه تخلفات بازدارنده نیست، گفت: اخیرأ جریمه‌های تخلفات صنفی را با شاخص‌های تورم به روز کرده‌ایم که بعد از طی مراحل نهایی، منتشر می‌شود.

برای دیدن اخبار بورس امروز روی لینک کلیک کنید↪️

وزیر دادگستری با بیان این‌که گران‌فروشی زمانی رخ می‌دهد که قیمت‌گذاری بر اساس ضوابط و انصاف انجام نمی‌شود، متذکر شد: باید برای پیشگیری از وقوع تخلف تلاش کنیم.

برای گرفتن سیگنال خرید امروز روی لینک کلیک کنید.↪️

وی بیان کرد: از آغاز دولت سیزدهم تلاش برای این بوده که اقدامات تأثیرگذاری در تنظیم بازار و و معیشت مردم انجام شود و در این زمینه، مدیریت و تنظیم بازار یکی از دغدغه‌ها است.

منبع خبر: مهر

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 111
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 118
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24