Bourse24 Ads 135
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 134
تبلیغ بورس24

روند عرضه و تقاضا و شیب نمودار شاخص کل در ساعت پایانی حاکی از آن است که این شاخص در روز آتی احتمالاً کار خود را در مدار مثبت و با تحرکات نسبی تقاضا آغاز کرده و متعادل دنبال شود...

پیش بینی وضعیت بورس در 27 اردیبهشت 1401 / برقراریم؟

بورس24 : بازار سهام معاملات امروز را در شرایطی با تحرکات سمت تقاضا و با پیشتازی خودرویی‌ها آغاز کرد که با تداوم برتری خریداران به ویژه در بزرگان، شاخص کل توانست با پیشروی بیش از 10800 واحدی روبرو شود.

برخی معتقدند که انتشار خبر عرضه خودرو در بورس کالا که شاید گامی در جهت حذف یا دست‌کم کاهش اثرات مخرب قیمت‌گذاری دستوری باشد و چه بسا شاید بتواند زیان‌های دوره ای این نمادها را کاهش دهد، سبب ایجاد سیگنال مثبت خرید در اغلب نمادهای گروه شده‌است.

البته موضوع واگذاری سهام خودروسازان به بخش خصوصی نیز در ایجاد روندهای این چنینی در این صنعت بی‌تاثیر نیست.

اما نکته قابل توجه آن است که تاحدودی از تب و تاب معاملاتی نمادهای کوچک و متوسط متاثر از حذف ارز 4200 تومانی کاسته شده و همانطور که دیروز نیز اصلاح سود و شناسایی سود از سوی برخی معامله‌گران در این نمادها را طی روزهای آتی محتمل دانستیم، شاهد افزایش حجم و ارزش معاملات قابل توجه در این نمادها بودیم.

البته اغلب کارشناسان توصیه می‌کنند که سهامداران نباید بدون بررسی بنیادی هرنماد و صرفاً براساس هیجان و اخبار به معاملات نمادها ورود کنند. نکته مهمی که بررسی مبسوط آن بویژه در نمادهای مورد بحث این روزها در این گزارش کوتاه نمی‌گنجد.

به هرحال مجموع پارامترهای موثر بر بازار چون نرخ دلار، تورم انتظاری و حتی برآوردها از گزارشات سالانه مثبت و به نفع بازار قلمداد شده و روند کلی بازار در آستانه فصل مجامع صعودی برآورد می‌شود و از این رو نوسانات کوتاه و اصلاحات موقتی را نمی‌توان تغییر روند بازار قلمداد کرد.

با این حال روند عرضه و تقاضا و شیب نمودار شاخص کل در ساعت پایانی حاکی از آن است که این شاخص در روز آتی احتمالاً کار خود را در مدار مثبت و با تحرکات نسبی تقاضا آغاز کرده و متعادل دنبال شود.

برای اطلاع از خبر های بورس امروز روی لینک کلیک کنید.↪️

برای مشاهده علت افت بازار بورس  روی لینک کلیک کنید .↪️

برای مشاهده آینده بورس ایران روی لینک کلیک کنید.↪️

مشاهده چشم انداز بورس فردا

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 133
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 131
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 130
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24