Bourse24 Ads 119

برای امروز طبیعی است که بازاری پر عرضه را داشته باشیم. چراکه اولا نیمه دوم بازار روز گذشته بسیار پر عرضه بود و ثانیا امروز 28 اردیبهشت است و شرکت‌ها مکلفند تا پایان ماه جاری (یعنی ساعت 24 شب شنبه) گزارش‌های 12 ماهه خود را منتشر نمایند. احتمالا فرایند گزارش‌دهی از روزهای پایانی هفته آغاز شده و روز شنبه به اوج خود برسد.

پیش‌بینی وضعیت بورس 28 اردیبهشت 1401 / فتح کانال 1.6 میلیون

بورس24 : در شرایطی به مصاف معاملات آخرین روز کاری هفته می‌رویم که بازار روز گذشته کار خود را با یک افزایش تقاضای دیگر به ویژه در صنایع بزرگ و صادرات‌محور آغاز کرد و شاخص کل در همان نیمه نخست معاملات موفق شد کانال 1.6 میلیون واحد را تاچ نماید. گرچه هنوز نگرانی‌هایی نسبت به عبور موفق از سد یک میلیون و 580 هزار واحد وجود دارد و برخی با ترسیم خطوط استاتیک، معتقدند مقاومت اصلی و روانی بازار در محدوده 1.6 میلیون واحد است اما اعتقاد ما این است که بازار از مهمترین سد خود عبور نموده و حتی چنانچه فشار عرضه بالا بگیرد، بازار از سطوح یک میلیون 550 الی یک میلیون و 580 هزار واحد به روند اصلی خود باز خواهد گشت. چراکه در بسیاری از نمادهای بزرگ و موثر در روند حرکتی شاخص، مقاومت‌های مهمی شکسته شده است. بنابراین هر عقبگردی در بازار فرصتی برای خرید و اصلاح پرتفوی خواهد بود.

اما برای امروز طبیعی است که بازاری پر عرضه را داشته باشیم. چراکه اولا نیمه دوم بازار روز گذشته بسیار پر عرضه بود و ثانیا امروز 28 اردیبهشت است و شرکت‌ها مکلفند تا پایان ماه جاری (یعنی ساعت 24 شب شنبه) گزارش‌های 12 ماهه خود را منتشر نمایند. احتمالا فرایند گزارش‌دهی از روزهای پایانی هفته آغاز شده و روز شنبه به اوج خود برسد. بنابراین طبیعی است در فضای تردید نسبت به عملکرد شرکت‌ها، شاهد احتیاط در رفتار معامله‌گران باشیم. و در نهایت به یک نکته مهم اشاره داشته باشیم. طی روزهای اخیر در برخی از گروه‌های کوچکتر بازار به دلیل قرار گرفتن در سطوح مقاومتی فشار عرضه بالا گرفت و در همین راستا ممکن است برای مدتی شاهد تحرکات بهتر به روی نمادها و صنایع بزرگتر باشیم اما پیش‌بینی می‌کنیم پس از یک اصلاح در صنایع متوسط و کوچک، باری دیگر تقاضا در نمادهای هم‌وزنی بازار شدت بگیرد.

برای اطلاع از اخبار بازار بورس امروز روی لینک کلیک کنید ↪️

برای مشاهده علت افت شاخص بورس ایران روی لینک کلیک کنید.↪️

برای اطلاع بیشتر از بهترین شرکت مشاوره سرمایه گذاری بورس در ایران روی لینک کلیک کنید.↪️

مشاهده کامل پیش‌بینی بازار امروز

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 126
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24