Bourse24 Ads 135
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 134
تبلیغ بورس24

شرکت سایپا از امروز (دوم تیر) و ایران‌ خودرو و دیگر خودروسازان از هفته آینده در سایت‌ های خود اقدام به فروش خودرو خواهند کرد...

اعلام جزئیات فروش بدون قرعه کشی ایران خودرو و سایپا

بورس24شرکت سایپا از امروز (دوم تیر) و ایران‌ خودرو و دیگر خودروسازان از هفته آینده در سایت‌ های خود اقدام به فروش خودرو خواهند کرد.

  سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام‌ کرد: در نخستین گام از حذف قرعه‌ کشی خودرو، ۱۵ طرح فروش بدون انجام قرعه‌ کشی عرضه می‌ شود. 

"امید قالیباف" روز پنجشنبه در گفت‌وگویی افزود: این ۱۵ طرح فروش در نخستین دوره عرضه سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دارای متقاضیانی کمتر از ظرفیت اعلام شده بودند و در نتیجه برای فروش آنها قرعه کشی برگزار نخواهد شد.

سخنگوی وزارت صمت اظهارداشت: متقاضیان برای خرید این خودروها می‌ توانند به سایت‌ های فروش خودروسازان مراجعه و نسبت به خرید محصول مورد نظر اقدام کنند. 

وی گفت: شرکت سایپا از امروز (دوم تیر) و ایران‌خودرو و دیگر خودروسازان از هفته آینده در سایت‌های خود اقدام به فروش خودرو خواهند کرد.

قالیباف تاکید کرد: به‌تدریج و با افزایش تولید خودرو که شاهد آن هستیم سایر طرح‌های فروش خودرویی نیز از شمول قرعه‌کشی خارج خواهند شد.

وی تصریح‌کرد: سامانه یکپارچه تخصیص خودرو نقش مهمی در کاستن از التهابات بازار خودرو و حذف واسطه‌ها داشت به‌طوری‌که پیش از این در ازای عرضه ۲۰ هزار خودرو توسط یکی از خودروسازان حدود ۱۱ میلیون نفر برای قرعه کشی ثبت‌نام کردند، اما در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به‌ازای ۱۷۶ هزار خودرو چهار میلیون نفر ثبت نام کردند که نشان می‌دهد این سامانه توانسته است در تنظیم بازار موفق عمل کند.

بر پایه این گزارش، پیش از این هم خودروی شاهین سایپا با افزایش تولید سه برابری نسبت به سال قبل از قرعه کشی خارج شده بود.

به گزارش ایرنا، در بند پنجم از فرامین هشت ماده رئیس جمهور در حوزه خودرو آمده است:

در خصوص نحوه عرضه خودرو به مردم به‌ منظور ایجاد شفافیت و افزایش رضایت‌ مندی مردم، ضمن حذف تدریجی روند قرعه‌ کشی با افزایش عرضه، فرآیند فعلی عرضه خودرو (از طریق قرعه‌ کشی) فوراً اصلاح و شفاف‌ سازی لازم در آن انجام شود.  

منبع خبر: ایرنا

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 133
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 131
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 130
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24