Bourse24 Ads 135
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 139
تبلیغ بورس24

علی رضوی زند معاون توسعه هلدینگ دارویی شفا دارو با تاکید بر اخذ و اجرای برخی سیاست های توسعه ای و درآمدزایی این شرکت به خبرنگار بورس 24 اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که شفا دارو، طی چند ماه اخیر با آن روبه رو بود را می توان حذف ارز 4200 تومانی دانست اما برای این موضوع برنامه هایی اخذ شد تا آثارمنفی آن به حداقل برسد...

یک داروساز ایرانی دیگر به تولید واکسن کرونا دست یافت ؛ «داسوه»

بورس24 : یک داروساز ایرانی دیگر به تولید واکسن کرونا دست یافت.

علی رضوی زند معاون توسعه هلدینگ دارویی شفا دارو با تاکید بر اخذ و اجرای برخی سیاست های توسعه ای و درآمدزایی  این شرکت به خبرنگار بورس24 اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که شفا دارو، طی چند ماه اخیر با آن روبه رو بود را می توان حذف ارز 4200 تومانی دانست اما برای این موضوع برنامه هایی اخذ شد تا آثارمنفی آن به حداقل برسد.

وی ادامه داد: البته این موضوع چندان اثر استراتژیک نداشته و صرفا برخی تغییرات سیاست ها را منجر شد.

رضوی زند گفت: البته تخصیص ارز 4200 تومانی تنها 30 درصد از نهاده های ناشی از تولید را تامین می کرد و با توجه به بوروکراسی ها و... چندان جذاب نیز به شمار نمی رفت.

وی در خصوص سیاست های تولیدی این هلدینگ دارویی اعلام کرد: پلت فرم تولید واکسن در داروسازی اسوه، بر اساس واکسن های ضد ویروس بوده که کرونا یکی از آنها به شمار می رود و در حال حاضر امکان تولید واکسن ضد ویروس از هر نوع اعم از آنفولانزا، کرونا، آبله میمون و... در اسوه وجود دارد.

معاون توسعه هلدینگ دارویی شفا دارو به روند توسعه واحدهای تولید واکسن های ضد ویروسی گفت: این شرکت در ابتدا تنها یک سایت داشت که با حدوث شیوع ویروس کرونا این بخش با همکاری یک شرکت دانش بنیان توسعه یافت. البته در ابتدای همه گیری کرونا، واکسنی که در برکت تولید؛ در اسوه به حجم رسیده و به بازار توزیع می شد. اما اکنون تمام این امور در اسوه میسر است.

رضوی زند صادرات تولیدات واکسن های ضدویروس من الجمله کرونا از سوی این هلدینگ دارویی را در دست اقدام بر شمرد و گفت: مجوز صادرات واکسن اسوید 19 در مرحله اخذ استاندارهای بین المللی بوده و پس از آن به برخی کشورهای هدف صادر می شود.

معاون توسعه هلدینگ دارویی شفا دارو در پایان و ضمن ابزار امیدواری برای ریشه کن شدن بیماری کرونا اظهار داشت: این مجموعه تنها واحد داروسازی به شمار می رود که می تواند در نبود تقاضا، غیر فعال شده و تغییر کاربری دهد.

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 143
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 141
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 131
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 130
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24