Bourse24 Ads 175
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 201
تبلیغ بورس24

Bourse24 Ads 181

چهارمین کنفرانس تخصصی و حرفه ای فناوری در صنعت خدمات مالی - فین تک اقتصاد دانش بنیان و فناوری مالی پنج شنبه بیست و هفتم مرداد ماه جاری به میزبانی گروه صنعتی زر در سایت تولیدی زرماکارون برگزار شد...

گروه زر میزبان چهارمین کنفرانس سالانه فناوری مالی ایران شد

بورس24 : چهارمین کنفرانس تخصصی و حرفه ای فناوری در صنعت خدمات مالی - فین تک اقتصاد دانش بنیان و فناوری مالی پنج شنبه بیست و هفتم مرداد ماه جاری به میزبانی گروه صنعتی زر در سایت تولیدی زرماکارون برگزار شد.

این رویداد با هدف شناسایی و بررسی الگوها،کارکردها و آینده پزوهی در حوزه تولید و صنعت با مشارکت مرکز پژوهش های مالی و سرمایه گذاری بازار ساز،انجمن مهندسی مالی ایران،شرکت فرابورس و گروه صنعتی پژوهشی زر در خلال دو روز میزبان مدعوین و سخنرانان بود.

در آغاز رویداد، رهنما رودپشتی رییس مرکز پژوهشی مهندسی مالی بازارساز و دبیر کل انجمن مهندسی مالی ایران به تشریح آینده پژوهی فین تک در کسب و کارهای تولیدی پرداخت و در ادامه اساتید و دانشجویان دکتری به ارائه مقالات خود در این حوزه پرداختند.

در بخش دیگری از این برنامه، رضا مشهدی زاده معاونت مالی اقتصادی و عضو هیات مدیره گروه صنعتی زر ضمن ارایه مقاله ای در همین حوزه به تشریح آینده صنعت غذا و نقش فین تک ها و معرفی فعالیتهای دانش بنیان گروه زر پرداخت .در انتهای این برنامه، شرکت کنندگان از مجموعه خطوط و دستاوردهای گروه زر بازدید کردند.

به همین بهانه، گفتگویی با رضا مشهدی زاده معاون مالی اقتصادی گروه زر داشتیم تا به تبیین و ترسیم ابعاد این رویداد و برنامه های گروه زر به عنوان مجموعه ای پیشران در صنعت کشور بپردازیم.

برای اطلاع از اینده بازار بورس ایران از اینجا کلیک کنید ↪️

هدف گروه زر  از مشارکت در برگزاری این رویداد چه بود؟

با توجه به شعار سال" تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین" و استراتژی کلان گروه صنعتی زر برای  تولید محصولات  دانش بنیان و های تک و اهمیت نقش تکنولوژی و فناوری مالی در صنعت و در راستای رشد اقتصادی کشور  و همچنین ایجاد ارتباط عمیق تر  صنعت و دانشگاه و انجمن های علمی اقدام به میزبانی این همایش کرد.

برنامه های گروه زر برای مشارکت بیشتر در حوزه شرکت های دانش بنیان چیست؟

برنامه گروه زر مشارکت بیشتر در حوزه شرکت های دانش بنیان است. از آنجایی که تکمیل زنجیره ارزش برای این گروه از اهمیت ویژه برخوردار است در نتیجه همواره سعی کرده تا در راستای رسیدن به اهداف خود با شرکت های دانش بنیان همکاری داشته باشد و برای بهبود اهداف و پیشرو بودن مجموعه، به محصولات مبتنی بر دانش و جدید روز دنیا که دارای تکنولوژی هایتک و دانش بنیان هستند دست پیدا کند. این کار با تیم تحقیق و توسعه متخصص و تیم های فنی مهندسی محقق شده است.

گروه زر در پالایشگاه غلات زر تولید محصولات دانش بنیان را از ابتدا با شربت فروکتوز شروع نمود و هم اکنون بر روی پروژه سوربیتول و دکستروز مونو هیدرات در حوزه صنایع دارویی فعالیت می‌کنیم که امیدواریم این مسیر رو به جلو همچنان ادامه داشته باشد.

برای شرکت زر ماکارون با تحقیق و توسعه به محصولات مبتنی بر دانش رسیده ایم که توانستیم اکثر اقشار مختلف جامعه را پوشش بدهیم. ما برای بیماران خاص، برای بیماران فنیل کتونوری (PKU) ، بیماران سلیاکی، محصول طراحی و تولید کرده ایم. همچنین برای دوستداران سبزیجات، ورزشکارها، کودکان محصولات خاص دانش بنیان تولید نموده ایم.

برای شرکت زرکام که در ابتدای راه است در حال تولید محصولات جدید و هایتک هستیم. همکاران ما با تمرکز و  تحقیق و توسعه بر روی محصولات سلامت محور به تولید محصول می پردازند و در این حوزه پیشرو هستند.

برای مشاهده نقشه بازار بورس امروز روی لینک کلیک کنید↪️

با توجه به گستردگی حوزه فعالیت های گروه زر در صنایع مختلف، در حال حاضر چه میزان از ظرفیت های بخش دانش بنیان در این گروه استفاده می شود؟

این گروه هموراه سعی نموده است از تمام ظرفیت‌ ها برای رشد، در جهت تولید محصولات دانش بنیان، تکمیل زنجیره ارزش خود استفاده نماید و با دارا بودن تیم های تخصصی خود علاوه بر تولید محصولات هایتک و دانش بنیان که مورد نیاز صنعت دارو و صنعت غذای کشور می باشد را تولید نماید.

امروزه گروه زر بر روی مواد اولیه مورد نیاز خود تمرکز نموده است تا بتواند زنجیره تامین از مزرعه تا سفره را تامین نماید. در این راستا گروه زر با همکاری شرکت‌ های دانش‌ بنیان کوچک توانسته تا این مهم را محقق نماید.

همچنین گروه زر این شرکت های دانش بنیان را زیر پوشش خود قرار داده و با رشد خودش شرکت های کوچک را هم توسعه دهد. در این مسیر گروه زر قدم‌ های خوبی را برداشته است و موفق تر هم خواهد بود.

برای اطلاع از گزارشات بورس امروز  روی لینک کلیک کنید.↪️

 گروه زر در خصوص مطالعات اینده پژوهی صنعت غذا چه اقداماتی  انجام داده و چه برنامه هایی را در این خصوص در دستور کار دارد؟

گروه زر سعی کرده  با مطالعات بازار تا ۵ سال آینده مسیر حرکت دنیا تشخیص دهد و تا بتواند با شرکت‌های رقیب خود در دنیا برابری کند و چه بسا بهتر از بسیاری از شرکت ها عمل کند.

از پروژه های آتی مجموعه زر می توان به پالایشگاه روغن اشاره کرد که بسیاری از محصولات هایتک جدید از جمله لستین، شورتنینگ ها و سایر محصولات جدید در آن تولید خواهد شد.

دیگر پروژه این گروه پالایشگاه بیوتکنولوژی می باشد که یک سری از محصولات بیوتکنولوژی از جمله ویتامین c، انواع ویتامین‌های گروه b ، انواع ماده اولیه های صنعت دارو را تولید خواهد کرد.

گروه زر همواره سعی نموده است در این دوران که امنیت غذای دنیا دچار تهدید می باشد برای امنیت غذایی کشور تمهیداتی بیاندیشد و در این حوزه نیز به خاطر در اختیار داشتن حجم زیادی از بازار موفق بوده و همواره در حال پیشرفت است.

به عنوان یکی از ناشران بازار سرمایه که دو نماد بورسی مندرج در تابلو،یک شرکت پذیرش شده و شرکت هایی آماده ورود به بازار دارید، ورود شرکت های دانش بنیان با مختصات خاصی که دارند را دارای چه فرصت ها و تهدیدهایی برای اتمسفر بازار ارزیابی می کنید؟

چالش مهم پذیرش شرکت‌ های دانش بنیان و استارتاپی، نبود تجربه قبلی در خصوص شرکت‌ های با دارایی نامشهود به جای دارایی مشهود بوده است. شرکت هایی که دارایی اصلی آنها نیروی انسانی، دانش، تکنولوژی و فناوری می باشد. دارایی هایی که تاکنون در بازار سرمایه ما بصورت تخصصی ارزش گذاری نشده اند. موضوعی که در بازارهای بین المللی به راحتی پذیرفته شده است.

به عنوان مثال کارگزاری بایننس که بر پایه فینتک و در حوزه معاملات ارزهای دیجیتال شکل گرفته است هم اکنون دارای ارزش بازار 49 میلیارد دلاری می باشد. در حالیکه شرکت های صنعتی و معدنی دارایی محور در بازارسرمایه خودمان، در خوشبینانه ترین حالت به عدد 10 میلیارد دلار می رسند.

انتظار می رود از شرکت های دانش بنیان و استارتاپی حمایت های جدی صورت پذیرد و شاهد ورود این شرکت ها به بازار سرمایه باشیم  اما دو نکته مهم در این خصوص وجود دارد که نباید از آنها غاقل شویم.

موضوع اول اعتبارسنجی این شرکت ها می باشد چرا که با عرضه این شرکت ها در بازار سرمایه سیل عظیمی از مردم و سرمایه گذاران علاقه مند وارد ترکیب سهام این شرکت ها می شوند در نتیجه باید از سودآوری پایدار این کسب و کارها اطمینان حاصل شود و منافع سهامداران تامین گردد.

موضوع دوم تعهد کاری سهامداران اصلی و مدیران این شرکت ها می باشد که پس از عرضه اولیه این شرکت ها در بازار سرمایه کماکان در سهامداران شرکت ها بمانند چرا که می توانند محرک این کسب و کارها باشند.

عرضه شرکت های دانش بنیان در بازار سرمایه می تواند، جرقه‌ ای برای شکل‌ گیری حرکت‌ های بزرگ‌ تر در اکوسیستم استارت‌ آپی و دانش‌ بنیان کشور باشد. 

عکس

منبع خبر: روابط عمومی

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


Bourse24 Ads 193


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 207
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 199
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 143
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 188
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 197
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 206
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 208
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24