Bourse24 Ads 236

Bourse24 Ads 242

اهداف ما نظامی و مشروع بود «جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌ گوید «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از همان ابتدا شفاف بود و...

مشاور امنیت ملی کاخ سفید: به دنبال گسترش جنگ در منطقه نیستیم

بورس24«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌ گوید «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از همان ابتدا شفاف بود و به صراحت اعلام کرد که اگر نیروهایمان هدف قرار گیرند پاسخ خواهیم داد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در اظهاراتی متناقض گفت حملات روز جمعه «پایان کار نیست و به حملات خود ادامه می‌ دهیم اما به دنبال گسترش جنگ در منطقه نیستیم».

«جیک سالیوان» مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید «جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا از همان ابتدا شفاف بود و به صراحت اعلام کرد که اگر نیروهایمان هدف قرار گیرند پاسخ خواهیم داد. 

سالیوان به شبکه ان‌بی‌سی گفت دستور رئیس‌جمهور آمریکا برای پاسخ به حملات به نظامیان آمریکایی در اردن، «قاطعانه و جدی است» و این امر اکنون درحال رخ دادن است.

سالیوان افزود: حملاتی که روز جمعه آغاز کردیم پایان کار نیست و حملات و اقدامات بیشتری انجام خواهیم داد. برآورد ما این است که شبه‌ نظامیان در این حملات تلفات داده‌اند و معتقدیم این امر تاثیر خوبی بر تضعیف قدرت آن‌ها دارد.

ستاد فرماندهی تروریستی مرکزی آمریکا (سنتکام) اخیرا اعلام کرد در پاسخ به کشته‌شدن سه نظامی خود در حمله چند روز گذشته به پایگاه این کشور در خاک اردن، مواضعی را در سوریه و عراق هدف قرار داده است. سنتکام مدعی هدف قرار دادن ۸۵ موضع در این تجاوزات شد.

مقاومت عراق نیز در پاسخ اولیه به این تجاوزات پایگاه «عین الاسد» و سپس پایگاه «حریر» در اربیل را هدف قرار داد.

این مقام آمریکایی همچنین گفت: رئیس‌جمهور آمریکا مصمم به پاسخ به حملات است اما به دنبال جنگ گسترده‌تر در منطقه خاورمیانه نیستیم. اطلاعاتی وجود ندارد که نشان دهد ایران سیاست‌هایش نسبت به گروه‌های مسلح را تغییر داده باشد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در ادامه مدعی شد: اهداف ما نظامی و مشروع بود و آمریکا اقدام خود را یک حمله نظامی گسترده توصیف نمی‌ کند.

وی در بخش دیگری از اظهارات گفت: توافق در مورد اسرا که منجر به توقف جنگ در غزه می‌ شود، به سود امنیت ملی ماست و توپ اکنون در زمین حماس است.

منبع خبر: ایسنا

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


Bourse24 Ads 240


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 143
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 188
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 208
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24