Bourse24 Ads 209
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 229
تبلیغ بورس24

Bourse24 Ads 228

سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، بارش باران در اکثر استان‌ها و بارش برف را در مناطق سردسیر کشور پیش‌بینی کرد.

بارش باران در اکثر استان‌ها طی هفته جاری با ورود سامانه جدید

بورس24 : سازمان هواشناسی کشور با اشاره به ورود سامانه جدید بارشی به کشور، بارش باران در اکثر استان‌ها و بارش برف را در مناطق سردسیر کشور پیش‌بینی کرد.

پیش‌بینی کلی براساس نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری نشان می‌دهد که امروز(شنبه) در برخی نقاط غرب، شمال غرب، شمال شرق و ارتفاعات البرز رگبار پراکنده و وزش باد رخ دهد.

همچنین براساس اعلام این سازمان، روز یکشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در استان های واقع در نوار غربی و جنوبی کشور و برخی نقاط کرمان، غرب استان‌های هرمزگان، یزد و اصفهان ابرناکی، بارش، وزش باد شدید موقت، گاهی رعد و برق و احتمال رخداد تگرگ برای مناطق جنوبی کشور و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش بینی می شود. در این روز در شمال غرب فارس، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، شمال بوشهر ، شرق خوزستان، جنوب آذربایجان غربی، غرب کردستان، کرمانشاه و ایلام بارش شدت خواهد داشت.

روز دوشنبه با توسعه سامانه در اکثر مناطق کشور به‌جز در سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان ابرناکی و بارش رخ خواهد داد که در استان‌های فارس، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، جنوب اصفهان، شمال و شرق خوزستان، لرستان، جنوب ایلام و همچنین در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

روز سه‌شنبه فعالیت سامانه در برخی نقاط استان‌های گلستان، خراسان شمالی، شرق استان های خراسان رضوی، خراسان جنوبی خواهد بود و به‌تدریج سامانه از کشور خارج می‌شود.

همچنین بعدازظهر سه‌شنبه در مناطقی از شمال غرب کشور به‌ویژه آذربایجان غربی و کردستان ابرناکی و بارش باران و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.

روز چهارشنبه با گذر موج از نوار شمالی کشور در برخی نقاط شمال غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و به‌تدریج شمال شرق کشور بارش و باد پیش‌بینی می‌شود.

همچنین در این روز با شمالی شدن جریانات روی سواحل دریای خزر، در استان‌های واقع در سواحل شمالی بارش رخ خواهد داد.

روز پنجشنبه تنها در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی و بارش خواهد بود.

قابل ذکر است روز یکشنبه در جنوب غرب، غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و برخی نقاط مرکز کشور، دوشنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و نیمه شرق کشور وزش باد شدید در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کاهش دید پیش‌بینی می‌شود.

طی روزهای دوشنبه و چهارشنبه دریای خزر، یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و سه‌شنبه و چهارشنبه نیمه جنوبی خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

منبع خبر: سازمان هواشناسی کشور

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


Bourse24 Ads 193


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 143
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 188
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 206
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 208
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24