Bourse24 Ads 119

روز گذشته شایعه تغییر دامنه نوسان سهام باعث نگرانی سهامداران شد اما یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که این شایعه صحت ندارد. با این حال امروز هم این شایعه همچنان از سوی اهالی بورس مطرح می شد که این بار علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران در گفت و گو با بورس ٢۴ این شایعه را تکذیب کرد.

تکذیب هرگونه تغییر دامنه نوسان در بازار سهام/ بورس دو هسته ای می شود

بورس24 : روز گذشته شایعه تغییر دامنه نوسان سهام باعث نگرانی سهامداران شد اما یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد که این شایعه صحت ندارد. با این حال امروز هم این شایعه همچنان از سوی اهالی بورس مطرح می شد که این بار علی صحرایی، مدیرعامل شرکت بورس تهران در گفت و گو با بورس24 این شایعه را تکذیب کرد.

ماجرا از جایی آغاز شد که سازمان بورس بسته ای پیشنهادی را به مجلس ارائه کرد که در آن درباره مسائل روز بازار سرمایه پیشنهاداتی وجود دارد. شایعه شده بود که در این بسته، پیشنهاد کاهش دامنه نوسان به 2 درصد هم مطرح شده است. اما علی صحرایی مدیرعامل شرکت بورس تهران در گفت و گو با بورس24 در این خصوص گفت: قبلا شایعه افزایش دامنه نوسان بود و حالا کاهش به 2 درصد. این شایعات درست نیست.

او ادامه داد: برای رفع مشکلات در سامانه معاملات بزرودی تغییراتی بنیادین انجام می دهیم. سهام حاضر در بازار بورس تهران به واسطه تراکنش های زیاد و مشکلات سامانه در کوتاه مدت و خیلی موقت در دو تایم زمانی معامله می شوند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران گفت: در این تغییرات صنایع در دو زمان مختلف و دوره معاملاتی جداگانه سفارش گیری می شوند. بخشی از معاملات در زمان زودتر شروع می شود(صنایعی که بیشترین سهام را در دل خود جای داده اند) و چند صنعت هم در تایم دیگری که حدودا تا ساعت ۱۵ طول می کشد، معامله خواهند شد. این اتفاق صرفا برای یک دوره کوتاه مدت است.

صحرایی خبر مهمی هم درباره هسته معاملات بورس تهران داد و گفت: در تصمیمی دیگر همان طور که در سال ۹۷ هسته معاملاتی فرابورس و بورس را جدا کردیم، برای بورس تهران هم دو سامانه معالاتی جدا در نظر گرفته ایم و بزودی دو هسته معاملاتی برای معاملات شرکت های حاضر در بازار بورس فعال می شود.

او گفت: طبق این تصمیم، دو سامانه معاملاتی مجزا خواهیم داشت که کارگزاران سفارشات را از طریق آن بفرستند ولی برای مردم یک گزارش در tse دیده می شود. این دو سامانه معاملاتی بورس تهران، با هم کار می کنند و هر کدام از صنایع در سامانه خود معامله می شوند و با هم ادغام نمی شوند.

وی درخصوص اینکه چه زمانی این تصمیم وارد فاز اجرایی خواهد شد؟ گفت: زیر ساخت سخت افزاری این کار آماده شده و به زودی وارد فاز اجرایی می شود.

منبع خبر: سازمان تحلیلی - خبری بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 126
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 127
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24