Bourse24 Ads 40
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 42
تبلیغ بورس24

سهامداران حقیقی و حقوقی بخوانند مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با بیان اینکه به دنبال راه‌ اندازی سجام، بیش از ۳۹ میلیون نفر از فعالان بازار سرمایه در این سامانه ثبت‌ نام کرده‌ اند، افزود...

الزامی شدن ثبت‌ نام در سجام به صورت تدریجی همراه با زمان‌ بندی

بورس24 : مدیر عامل شرکت سپرده گذاری مرکزی گفت: الزامی شدن ثبت‌ نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) برای سهامداران حقیقی و حقوقی به صورت تدریجی همراه با زمان‌ بندی در گروه‌ های مختلف سنی و با هماهنگی شرکت‌ های کارگزاری انجام خواهد شد.

به گزارش شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، «حسین فهیمی» با بیان اینکه به دنبال راه‌ اندازی سجامبیش از ۳۹ میلیون نفر از فعالان بازار سرمایه در این سامانه ثبت‌ نام کرده‌ اند، افزود: این سامانه با هدف ایجاد زیرساختی برای ارائه خدمات نوین به سهامداران به‌ ویژه مشاهده دارایی‌ها به صورت متمرکز، توزیع سود و برگزاری مجامع الکترونیکی راه اندازی شده است و افراد را از شناسایی‌ های مشتری به صورت مکرر در کارگزاری‌ ها و دیگر نهادهای مالی بی‌ نیاز می‌ کند.

وی ادامه‌ داد: درخواست ما از فعالان حقیقی بازار سرمایه این است که به صورت داوطلبانه و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن در سامانه سجام ثبت نام کنند تا بتوانیم خدمات کارآمدی را به آنان ارائه کنیم.

فهیمی درباره اجباری شدن ثبت نام و احراز هویت سهامداران حقیقی در سامانه سجام، تاکید کرد: با توجه به درخواست تعداد زیادی از شرکت‌های کارگزاری و تماس‌های مکرر سهامداران با مرکز تخصصی ارتباط با بازار سرمایه، فرایند الزامی شدن ثبت نام در این سامانه به صورت تدریجی و با تعیین مهلت کافی برای ثبت نام و احراز هویت خواهد بود تا نگرانی معامله کنندگان حقیقی در این زمینه برطرف شود.

مدیر عامل سمات درباره وضعیت هم‌ وطنان ایرانی مقیم خارج از کشور که در بازار سرمایه کشورمان سرمایه گذاری کردند، گفت: تا زمانی که مکانیزم قابل اتکایی برای احراز هویت الکترونیکی آنان مهیا نشده باشد، ثبت نام در سامانه سجام برای این افراد الزامی نخواهد بود. 

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 18
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 20
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 29
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 30
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 46
تبلیغ بورس24