Bourse24 Ads 101
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 103
تبلیغ بورس24

سایه سنگین تردیدها گویا قصد رخت بربستن از بازار سرمایه را ندارد. فضای کلی بازار به نحوی است که به دلیل نبود خریدار کافی و فروشنده‌های قدرتمند شاهد افت زیاد قیمت‌ها نیستیم. از سویی بازار در انتظار گزارشات ۹ ماهه بوده و سهامداران نیز باتوجه به گزارش سودآوری شرکت‌ها منتظر هستند تا استراتژی خرید خود را مشخص کنند. عدم شفافیت کافی در بودجه و اجرای مصوبات، روند مذاکرات و آینده نرخ دلار را هم به این موارد اضافه کنید...

چه انگیزه ای برای ورود به بورس وجود دارد؟

بورس24 : طی بازار روز چهارشنبه معاملات با افزایش عرضه‌ها آغاز شد ، اما با اقبال دوباره حقیقی‌ها به نمادهای خودرویی و بانکی و با حمایت  حقوقی‌ها از برخی شاخص‌سازها، شاخص نیز تغییر روند داد.

درنهایت با آغاز دوباره روند نزولی قیمت در برخی بزرگان، شاخص طی نیمه دوم معاملات با روندی نزولی کار خود را دنبال نمود. در این هفته شاخص کل 2.1 درصد افت کرد و مجموع ارزش معاملات خرد نسبت به هفته گذشته 12 درصد افزایش یافت.

سایه سنگین تردیدها گویا قصد رخت بربستن از بازار سرمایه را ندارد. فضای کلی بازار به نحوی است که به دلیل نبود خریدار کافی و فروشنده‌های قدرتمند شاهد افت زیاد قیمت‌ها نیستیم. از سویی بازار در انتظار گزارشات ۹ ماهه بوده و سهامداران نیز باتوجه به گزارش سودآوری شرکت‌ها منتظر هستند تا استراتژی خرید خود را مشخص کنند. عدم شفافیت کافی در بودجه و اجرای مصوبات، روند مذاکرات و آینده نرخ دلار را هم به این موارد اضافه کنید.

تمامی این موارد بازاری خنثی و رکودی را رقم زده که نیاز به یک محرک و در پی آن ورود پول‌های بزرگ و انگیزه برای بازگشت به بازار را توجیه می‌کند.

روز چهارشنبه خبر حذف ارز ترجیحی شرایط مطلوبی را در برخی صنایع چون غذایی‌ها و زراعتی‌ها رقم زد و فعالان را به سمت این گمان برد که تا زمان برطرف نشدن ابهامات و ایجاد ثبات در بازار، احتمالا در روزهای پیش رو در این هفته شرایط متعادل و گردش نقدینگی را بین صنایع به واسطه اخبار و گزارشات خواهیم دید.

کمااینکه دیدیم در هفته‌ای که گذشت صنایع خودرو و بانک به واسطه نوسانات منفی نرخ دلار ناشی از اخبار مثبت برجامی نسبتا پراقبال تر بودند. هرچند دلار دوباره در کانال 28 هزار تومان قرار گرفت و تقاضای نسبتا بهتری را در صنایع دلاری رقم زد.

برای مشاهده چشم انداز بازار فردا کلیک کنید...

منبع خبر: سازمان خبری - تحلیلی بورس 24

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید

پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 99
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 31
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24