Bourse24 Ads 175
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 201
تبلیغ بورس24

Bourse24 Ads 181

شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی از جمله شرکت‌های مطرح در زمینه تولید انواع کابل‌های مسی، نوری، برق، آلومینیومی‌و شبکه در کشور محسوب می‌شود که تقریبا می‌توان گفت که به صورت انحصاری فعالیت می‌کند.

سودآوری قوی در کارخانجات شهید قندی

بورس24 : شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی از جمله شرکت‌های مطرح در زمینه تولید انواع کابل‌های مسی، نوری، برق، آلومینیومی‌و شبکه در کشور محسوب می‌شود که تقریبا می‌توان گفت که به صورت انحصاری فعالیت می‌کند.

عملکرد این شرکت در سال جاری به مراتب با سال‌های گذشته تفاوت دارد و رشد قابل توجه در عملیات اصلی شرکت به وضوح قابل مشاهده است.

در ۵ ماهه منتهی به مرداد سال ۱۴۰۲ میزان تولیدات شرکت افزایش قابل ملاحظه‌ای نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ داشته و با ثبت رشد ۱۲۰ درصدی به ۴۹۷۲ واحد رسید. بیشترین افزایش تولید را در محصول کابل‌های مخابراتی نوری شاهد هستیم و تقریبا بار اصلی درآمدزایی شرکت را به دوش می‌کشد. این رشد تولید و فروش در بخش کابل‌های نوری در راستای چشم اندازهای تعریف شده برای شرکت است تا به برترین برند تولیدکننده فیبر نوری تبدیل شود.

مقدار فروش در همین مدت به بیش از ۴۰۷۱ واحد رسید؛ در حالی که در ۵ ماهه سال قبل فروش ۱۶۸۵ واحد از محصولات محقق شده بود.

در راستای توسعه بازار و افزایش تنوع و مقدار تولید و فروش، مدیریت «بکام» در نظر دارد خطوط تولید کابل مخابراتی و برقی ولتاژ پایین را راه اندازی کند و در این خصوص با شرکت‌های مطرح خارجی مشارکت خواهد کرد. همچنین، به‌روزرسانی و تامین خطوط جدید تولید پنل خورشیدی و ورود به بازار فروش الکترونیکی محصولات جهت تنوع مشتریان و توسعه بازارهای هدف، در این شرکت تعریف شده است.

یکی از تغییرات و تحولاتی که در سال جاری در شرکت کارخانجات تولیدی شهید قندی رقم خورده، گسترش بازارهای صادراتی است؛ در حالی که در کل سال ۱۴۰۱ میزان صادرات کابل برق ۳۵۵ تن بود، در ۵ ماهه نخست سال ۱۴۰۲ میزان صادرات این محصول به ۲۷۹ تن رسیده است.

علاوه بر کابل برق، این شرکت برنامه توسعه صادرات کابل‌های مخابراتی و نوری به اوراسیا و بازارهای آفریقایی را در برنامه‌های کاری خود دارد.

تا پایان مرداد ماه میزان درآمد کارخانجات تولیدی شهید قندی به رقم قابل توجه ۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد ریالی رسیده که ۱۴۳ درصد بیش از مبلغ فروش مدت مشابه سال قبل است.

در باب سودسازی نیز عملکرد شرکت در سال جاری تفاوت بسیاری با دوره‌های قبلی دارد و موفقیت‌های حاصل شده در حوزه تولید و فروش و صادرات، سود قابل توجهی را به بار نشانده است.

بر اساس صورت‌های مالی دوره ۳ ماهه منتهی به خرداد سال جاری، سود ناخالص با افزایش ۱۱۲ درصدی همراه بوده و سود عملیاتی نیز رشد ۲۲۹ درصدی را نسبت به ۳ ماهه اول سال قبل داشته است. در نهایت، با توجه به سود شناسایی شده از محل فروش دارایی‌های ثابت، ۸۸۳ میلیارد ریال سود خالص در فصل اول سال شناسایی شده که رشد چشمگیر ۴۱۹۸ درصدی را نشان می‌دهد.

این میزان سود معادل ۷۵ درصد کل سود محقق شده در سال ۱۴۰۱ است و با توجه به رشد شرکت در همه بخش‌ها و پیش بینی افزایش قابل توجه نرخ فروش کابل‌های مخابراتی مسی، درآمدهای عملیاتی تا چند برابر سال‌های قبل رشد کند.

بکام

در نتیجه عملکرد رو به رشد «بکام» در سالیان اخیر و شتاب گرفتن چرخ های تولید و فروش در دوره جاری، اکنون سود انباشته ۲ هزار و ۶۰۹ میلیارد ریالی در صورت های مالی شرکت نشسته است؛ در حالی که تا همین چند سال پیش شرکت با زیان انباشته روبرو بود.

منبع خبر: گزارش خبر

این مطلب را با دیگران به اشتراک بگذارید :

نظرات :

شما می توانید اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر می دهید.

شما هم نظر دهید

برای ارائه نظر خود وارد حساب کاربری خود شوید


Bourse24 Ads 193


پاسخ به سوالات بورسی شما
Bourse24 Ads 198
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 207
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 199
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 143
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 188
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 197
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 206
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 25
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 27
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 28
تبلیغ بورس24
Bourse24 Ads 32
تبلیغ بورس24